Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie dla województwa podkarpackiego w związku z możliwymi burzami z gradem. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Wydano dwa ostrzeżenie, pierwsze z nich dotyczy powiatu bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, krośnieńskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, sanockiego oraz strzyżowskiego.

Ostrzeżenie dotyczy również bezpośrednio Podkarpackich miast, takich jak Rzeszów, Przemyśl, i Krosno. Powyższy komunikat IMGW zapowiada burze z gradem od godziny 14.00 dnia 07.08 2019 r. do godziny 22.00 tego samego dnia.
Reklama
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami  grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 90%.

Kolejne ostrzeżenie wydano dla powiatu dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, stalowowolskiego oraz tarnobrzeskiego włącznie z miastem Tarnobrzeg. W tych rejonach burze z gradem mogą się rozpocząć od godz. 12:00 dnia 07.08.2019 do godz. 19:00 tego samego dnia.

W ww. regionach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami  grad. W tym przypadku prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska również wynosi 90%.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trucking Girl i największy monster truck na świecie na TSLA EXPO Rzeszów 2019

Będą debaty poświęcone branży motoryzacyjnej, transportowej i logistycznej, a do tego premiery aut i motocykli...

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W weekend w Rzeszowie zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu [MAPKI]

W Rzeszowie odbędą się Bieg na 5 km o puchar Pratt&Whitney oraz 7. PKO Maraton Rzeszowski.

Rzeszów

"Doktorzy clowni" będą dziś rozdawać uśmiechy w centrum miasta

Akcja pn. "Uśmiechnij się, podaj dalej" fundacji „Dr Clown” będzie prowadzona na rzeszowskim Rynku oraz ul. 3 Maja.

Rzeszów

Policjanci na skrzyżowaniach. Kolejny piątek z akcją "Przejazdne skrzyżowania"

RZESZÓW. Dziś kolejny piątek z policyjnymi patrolami na największych rzeszowskich skrzyżowaniach.

Rzeszów

W Rzeszowie wystawiono księgę kondolencyjną dedykowaną Kornelowi Morawieckiemu

RZESZÓW. W holu głównym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wystawiona została księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu Kornelowi Morawieckiemu.

Rzeszów

Kolejne dofinansowanie na zakup samochodów dla policji. Tym razem mowa o 180 tys. zł

RZESZÓW. Policja wystosowała wniosek o 180 tys. zł dofinansowania na zakup dwóch samochodów typu bus.

Rzeszów

W każdą środę tego roku bezpłatne porady i badania w NFZ

RZESZÓW. Aby skorzystać z porad oraz badań nie potrzebujemy żadnych dokumentów.

Reklama