Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Interaktywne przejścia dla pieszych na al. Sikorskiego, Niepodległości i ul. Lwowskiej?

Dodano: 24.06.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Dwójka radnych z Prawa i Sprawiedliwości pyta Ratusz o możliwość instalacji interaktywnych przejść dla pieszych na al. Sikorskiego, al. Niepodległości oraz ul. Lwowskiej.

Na sam początek należy rozświetlić dosłownie i w przenośni stwierdzenie „interaktywne przejścia”. Mowa, w tym przypadku, o przejściach oświetlonych, których światło zostanie aktywowane w momencie kiedy czujnik wyczuje człowieka zbliżającego się do przejścia.

W interpelacji radny Mateusz Szpyrka oraz Jerzy Jęczmienionka uważają, że takie przejścia powinny się znaleźć na al. Sikorskiego, naprzeciwko ul. Nowowiejskiej; na al. Niepodległości w rejonie ul. Jana Twardowskiego oraz na ul. Lwowskiej naprzeciw cmentarza Pobitno.

„Przejścia te są bardzo niebezpieczne zwłaszcza w porach wieczorowych. Zamontowane oświetlenie sprawi, że sygnały świetlne w rejonie przejścia będą uruchamiały się wówczas, gdy do pasów będzie podchodził pieszy, dzięki czemu znacząco poprawi się bezpieczeństwo osób korzystających z wymienionych przejść” – czytamy w interpelacji.

Dodatkowo - zdaniem radnych – takie rozwiązanie pozytywnie wpłynie na widoczność podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych w nocy, w czasie deszczu lub mgły.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rondo na Słocinie. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Rzeszów

"Mobilny Urzędnik" pomaga załatwić sprawy bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Od 31 marca 2022 r. w Rzeszowie realizowany jest projekt pn. „Mobilny Urzędnik”. Dzięki usłudze, osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Rzeszów

W weekend 8. Rajd Rzeszowiak. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wyścigi odbywać się będą w gminach Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Duża inwestycja drogowa na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji dla budowy i rozbudowy ulic na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej.

Reklama