Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Przeprowadzenie szczegółowej analizy przyrodniczych  zasobów decyzją Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa zostało wpisane do tegorocznego budżetu miasta. – Na podstawie zebranych podczas inwentaryzacji informacji powstanie elektroniczna baza danych. Będzie ona niezbędna m.in. do oceny stopnia zadrzewienia poszczególnych terenów miejskich, przygotowania kolejnych zielonych projektów, które w Rzeszowie będziemy realizować – mówi prezydent Fijołek.

Przetarg na wybór firmy, która zajmie się „Utworzeniem elektronicznej bazy danych terenów Gminy Miasto Rzeszów wraz z wykonaniem inwentaryzacji dendrologicznej” został już ogłoszony. Zwycięzca przetargu powinien być znany jeszcze tego lata. Inwentaryzacją zostaną objęte, m.in. korony oraz pnie drzew, elementy pokrycia, użytkowania i ukształtowania terenu. Inwentaryzacja zostanie zrealizowana z zastosowaniem technik teledetekcyjnych oraz prac terenowych. Wykonane zostaną czterokrotne naloty mające na celu zebranie danych do opracowań – trzykrotnie w tym roku, czwarty nalot odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2023 r., w czasie, gdy drzewa nie mają liści.
Reklama
W ramach przetargu zostaną wykonane takie mapy jak: mapa koron drzew, mapa gatunków drzew, mapa kondycji drzew, ortofotomapy, model 3D mesch, modele pokrycia terenu czy mapy miejskich wysp ciepła. System prezentujący wyniki inwentaryzacji będzie gotowy w listopadzie 2023 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend biegi na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu [TRASY]

RZESZÓW. Część ulic w centrum miasta będzie częściowo lub całkowicie zamknięta dla ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Rondo przy ZUS udostępnione kierowcom

RZESZÓW. Od wczoraj kierowcy mogą już korzystać z ronda na ul. Fredry. Jużwkrótce miasto planuje również uruchomić przejazd pod torami na ul. Batorego.

Rzeszów

Rozbudowa dróg na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Rzeszowska firma Promost Consulting opracuje dokumentację projektową rozbudowy i budowy dróg na osiedlu Budziwój o łącznej długości ponad 6,3 kilometra Projekt ma powstać w ciągu  17 miesięcy.

Rzeszów

Inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu rozpoczyna nowy rok akademicki. Inauguracja odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 października 2022 r.

Rzeszów

Trwa zbiórka na ławkę multimedialną im. redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie stanie wyjątkowa ławka multimedialna upamiętniająca zmarłego w zeszłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Rzeszów

Kolejna podwyżka cen biletów w Rzeszowie [NOWY CENNIK]

RZESZÓW. O 25 procent zdrożeją bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zamiast biletu 60-minutowego, wprowadzony zostanie bilet 90-minutowy.

Rzeszów

Największe bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami" w Rzeszowie już za nami

RZESZÓW. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali podstawy programowania i zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Rzeszów

Tłumy na festiwalu Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. Nawet 15 tys. osób wzięło udział w festiwalu Karpaty na Widelcu, który odbył się w ostatni weekend w Rzeszowie – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama