Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Inwestycje strategiczne na lotnisku w Jasionce nabierają tempa

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów
fot. RESinet.pl / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

RZESZÓW/JASIONKA. Do 2027 roku na podrzeszowskim lotnisku mają zostać zrealizowane trzy ważne zadania. Wszystkie współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF Military Mobility).

Wśród inwestycji strategicznych planowanych w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o. są:

1. Budowa II etapu równoległej drogi kołowania (długość ok.1.100 m)


 - zgodnie z harmonogramem zakończenie realizacji tej inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2026 r.

2. Przebudowa I etapu drogi startowej na odcinku o długości 700 m wraz z infrastrukturą techniczną na podrzeszowskim lotnisku.


- w ramach tego zadania, od 25 sierpnia br. układana jest finalna warstwa betonu nawierzchniowego.

3. Drugi etap przebudowy drogi startowej na odcinku ok. 1.800 m


- w tym roku zostały przeprowadzone niezbędne prace badawcze oraz ekspertyzy. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej. W 2026 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę robót, natomiast realizacja prac budowlanych na drodze startowej zakładana jest w drugim kwartale 2027 r

Nowe inwestycje na podrzeszowskim lotnisku „mają na celu poprawić bezpieczeństwo i przepustowość operacji lotniczych zarówno tych cywilnych jak i wojskowych”.

- Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę pełni nasz port lotniczy dla rozwoju gospodarki a także bezpieczeństwa regionu dlatego też wszelkie prace budowlane zostały zaplanowane w taki sposób aby zapewnić ciągłość operacyjną lotniska dla ruchu pasażerskiego oraz cargo - powiedział Adam Hamryszczak prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Reklama