Reklama

Aktualności Rzeszów

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami

Dodano: 12.09.2019

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Ratusz rozpoczął przetarg na dostawę dekoracji świątecznych, które znajdą się w przestrzeni miejskiej. Zapowiada się iluminacyjna rewolucja. Zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Choć w stosunku do poprzedniego roku wiele się zmienia, to pewne rzeczy pozostają w sferze tzw. niezmiennej klasyki, mowa tutaj o choince, która rok rocznie urozmaica świąteczne spacery rzeszowskim Rynkiem. Nie będzie to jedyna dekoracją na Rynku, poza choinką dla mieszkańców miasta przygotowano również oświetlony autobus z rogami.
 

fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Co więcej, na rynku zobaczymy 26 sztuk słupów oświetleniowych, które swoim kształtem mają nawiązywać do formy korony drzew. Na latarniach przy ul. Kościuszki, ul. Grunwaldzkiej oraz na Placu Farnym zamontowanych zostanie odpowiednio 16, 22 i 3 sztuk dekoracji świetlnych umieszczonych na obręczy. W roku poprzednim na ul. 3 Maja mogliśmy robić zdjęcia wewnątrz bombki choinkowej, tym razem na pamiątkowych zdjęciach będzie można uwiecznić prawie 3,5 metrowy zaprzęg reniferów oraz sań, do których będziemy mogli wsiąść.
 

fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Ciekawa iluminacja znajdzie się na Skwerze Górskiego, na przejściu pomiędzy małymi fontannami. Znajdzie się tam sześć wróżek, po trzy w każdej niecce. Z kolei na rondzie Pobitno zaobserwujemy osobliwe oblicze czterech św. Mikołajów przemierzającego wnętrze ronda na motorze żużlowym. Nasi świąteczni goście wjeżdżający do Rzeszowa od strony ul. Warszawskiej oraz Lubelskiej zobaczą na rondzie Jana Pawła II dekoracja w formie napisu "Rzeszów" okraszonego kokardą w towarzystwie prezentów o wysokości 4,8 m.
 REKLAMA

fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Iluminację świąteczne na latarniach znajdą się także na ul. 3 Maja, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Słowackiego, Jagiellońskiej, na wiadukcie Tarnobrzeskim, ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego, Lisa Kuli, ul. Kilara, na moście Zamkowym, również na skrzyżowaniu ul. Rejtana - Niepodległości- Kopisto. Dekoracje zobaczymy także na ul. Grottgera, Asnyka, Krakowskiej, na wiadukcie Śląskim, rondzie MSW, ul. Hetmańskiej, W. Pola, Poznańskiej oraz rondzie Pileckiego i Kuronia.

Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br. Natomiast 16 października miasto pozna oferty zainteresowanych wykonawców. W ubiegłym roku za dekorację świąteczne miasto zapłaciło 1,1 mln zł.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

PGE Energia Cieplna rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców? - Aktualności Rzeszów

PGE Energia Cieplna rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalar...

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski. ...

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku. ...

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł. ...

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej - Aktualności Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem