Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

Dodano: 09.08.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Ponad 20 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, a najpopularniejszy jest nowy kierunek studiowania „administracja / zarządzanie”, który wybrało prawie 60 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku.

I turę rekrutacji WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa kończy 20-procentowym wzrostem liczby kandydatów na studia I stopnia. Najbardziej popularny w I turze rekrutacji okazał się nowy kierunek studiowania „administracja // zarządzanie”.

„Ten kierunek na studiach niestacjonarnych chce studiować u nas aż 70 procent, a na studiach stacjonarnych 40 procent więcej kandydatów niż w ubiegły roku. Wyraźny wzrost widzimy także na studiach II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”, który wybrało prawie 20 procent więcej kandydatów. Na studiach I stopnia na tym kierunku mamy 10 procent więcej kandydatów” – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA.

Przemysław Pawlak dodaje, że w I turze podania o przyjęcie na studia składają głównie maturzyści rozpoczynający przygodę ze studiami. Studia II stopnia największym zainteresowaniem cieszą się w II turze ze względu na trwające jeszcze we wrześniu obrony prac dyplomowych.
Reklama
Skąd takie zainteresowanie studiami w WSPiA? Według prof. Jerzego Posłusznego składa się na to wiele czynników: „Kandydaci na pewno zauważają, że staramy się podczas zajęć przekazywać maksimum wiedzy praktycznej. Stawiamy na nowoczesne sposoby kształcenia z wykorzystaniem m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw sądowych i oględzin miejsca zdarzenia, rozwiązywania kazusów i problemów, gier i wirtualnych symulatorów oraz zajęć z praktykami, którzy stanowią dużą część naszej kadry. Przedmioty realizowane są w formie warsztatów, ćwiczeń i konwersatoriów”.

Jak co roku WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa uruchamia II turę rekrutacji, która trwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r. Na kandydatów czeka kilkanaście specjalności na czterech atrakcyjnych kierunkach studiów: administracji // zarządzanie (studia I i II stopnia), bezpieczeństwie wewnętrznym (studia I i II stopnia) oraz prawie (jednolite pięcioletnie studia magisterskie).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc.

Rzeszów

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

RZESZÓW. Niektóre ulice będa zamknięte lub częściowo wyłączone z ruchu. Pierwsze utrudnienia mogą pojawic się już o godz. 03.30.

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomagają koleżance w znalezieniu dawcy szpiku

RZESZÓW. Studenci poszukują dawcy dla 19-latki cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Rzeszów

Przy al. Piłsudskiego powstaje nowy mural. Prace są już na ukończeniu

RZESZÓW. Przestrzeń miejską Rzeszowa ozdobi kolejny mural.

Rzeszów

7 kwietnia 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. ZTM informuje o objazdach

RZESZÓW. Objazdy dotycza linii nr: 2, 11, 26, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 31, 34, 37 oraz 58.

Rzeszów

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi.

Reklama