Reklama

Aktualności Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

Dodano: 14.08.2019

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa? - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

O najpopularniejsze marki samochodów w Rzeszowie zapytaliśmy w Wydziale Komunikacji. Dane jakie udało się zebrać w 2018 roku wskazują, że najczęściej rejestrowanymi markami samochodów były fordy, ople, volkswageny, audi, renault oraz toyoty. Wśród liderów wymienić należy także mercedesa, fiata, skodę oraz peugeota.

„Na terenie miasta Rzeszowa działa około 20 firm leasingowych, które pojazdy rejestrują w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Użytkownikami tych pojazdów są nie tylko mieszkańcy Rzeszowa ale także firmy i osoby fizyczne z całej Polski” – wyjaśnia Mariusz Sysak z Wydziału Komunikacji miasta Rzeszowa.REKLAMA

Pojazdy wyjeżdzające prosto z salonu stanowią 38% rejestracji. Pozostały procent to rzecz jasna pojazdy używane. Po ulicach Rzeszowa jeździ więcej samochodów zakupionych w kraju niż za granicą. Te zakupione w naszym kraju stanowią 36,5%, zaś pojazdy importowane to 24,8% samochodów rejestrowanych.

„Największa grupę pojazdów w rozbiciu na lata produkcji stanowią nowe pojazdy z roku bieżącego i rocznik niżej czyli pojazdy wyprzedażowe z datą rejestracji 2018r, a rokiem produkcji 2017” – dodaje Mariusz Sysak.

Najczęściej rejestrowanym w 2018 roku modelem samochodu był hatchback. Na drugim miejscu znajduje się kombi. Ostatnie miejsce na podium należy do sedana.

„Zdecydowanie liczniejszą grupę właścicieli pojazdów, którzy na siebie rejestrują pojazdy stanowią mężczyźni” – podsumowuje Mariusz Sysak.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

PGE Energia Cieplna rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców? - Aktualności Rzeszów

PGE Energia Cieplna rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalar...

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski. ...

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku. ...

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł. ...

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej - Aktualności Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem