Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury organizuje największy na Podkarpaciu jarmark wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Rzeszowie. Weźmie w nim udział ponad 20 wystawców.

Jarmark Wielkanocny odbędzie się w niedzielę,  17 marca w godz. 11:00 - 17:00. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla uczestników wydarzenia. Oprócz kiermaszu rękodzieła wielkanocnego, zaplanowano również liczne występy artystyczne i taneczne, pokaz kulinarny, warsztaty i wiele innych. Przewidziano również darmowy poczęstunek.

Gościem Jarmarku będzie Pani Stefania Buda – wieloletnia działaczka społeczna, regionalistka i gawędziarka, która przybliży młodemu pokoleniu tradycję i zwyczaje Wielkanocne. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się koncert Pablo Team.
 

Program Jarmarku Wielkanocnego na rzeszowskim Rynku:

  • kiermasz rękodzieła wielkanocnego
  • występ artystyczny z udziałem dzieci z Przedszkola Logopedycznego „Gadułka”
  • występ artystyczny dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 43 w Rzeszowie
  • występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie
  • występ taneczny w wielkanocnej aranżacji w wykonaniu zespołu tanecznego „Atomówki” z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Biała
  • występy:
  • – Eliza Szopa „Znaki Wielkanocy”
  • – Natalia Wójcik & Jacek Bacher
  • – Zespół Śpiewaczy „Wesołe Kumoszki” – obrzędy wielkanocne
  • pokaz kulinarny Janusza Pyry – Szefa Kuchni Restauracji Folk
  • wiosenno-wielkanocne fotograficzne atelier
  • pokaz sztuki baristycznej latte art – Igor Kunciw
  • prezentacja tradycyjnych potraw przez Koła Gospodyń oraz Kluby Seniora
  • warsztaty florystyczne 

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia, w wśród nich m.in. pieczenie proziaków czy warsztaty wielkanocne.
Reklama

Dodatkowo, dla pierwszych 100 dzieci, które pojawią się na Jarmarku w stroju kurczaczka w godzinach 12:00-13:00 przewidziano nagrodę niespodziankę.

Oto lista wystawców, którzy pojawią się 17 marca na płycie rzeszowskiego Rynku:

  • Art Lukrowy – Barbara Zawada
  • Wyroby z dzianiny – Tetiana Dovnarovych
  • Rękodzieło – Edyta Tomera
  • Fundacja Na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych „Parasol”
  • Klub Seniora Cztery Pory Roku
  • „Sonińskie powidła z węgierek” – Naturalne Powidła
  • Ceramika – Ollalaceramics.pl
  • Podkarpackie Gospodarstwo Drobiarskie „OVO-RES” Sp z o.o.
  • Pisanki – Justyna Kowalczyk
  • Produkty pszczele – Grzegorz Golenia
  • Ręcznie robione świece sojowe – Magdalena Krupa
  • Sznurkowe Lovee – Natalia Stefanik
  • Twórcze Zacisze – Karolina Romanik
  • Wyroby Dziewiarskie – Małgorzata Sowińska
  • Zakład Aktywności Zawodowej
  • Bibułkarstwo – Zefiryna Franczyk
  • Wzorkowo – Pracownia z pomysłem – Agnieszka Zajdel
  • Stroiki Świąteczne – Dorota Homa
  • Klub Seniora Miłocianki
  • Bukietomania – Palmy wielkanocne – Krzysztof Głaz
  • Wiklina – Paweł Kida
  • Produkty Handmade – Barbara Świech
  • Pszczelarka
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Szkoła przy ul. Hetmańskiej powiększy się o nową część, w której znajdą się pracownie do nauki przedmiotów technicznych i ogólnokształcące.

Rzeszów

W Stobiernej pijany kierowca tira wjechał w dwa samochody i uciekł

RZESZÓW. Trzy lata więzienia grozi kierowcy ciężarowej scanii, który będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami, a następnie odjechał w miejsca zdarzenia.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu punktach miasta. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddać m.in. zużyte baterie, opakowania po farbach i lakierach, żarówki czy środki ochrony roślin.

Rzeszów

Policyjna eskorta rodzącej kobiety do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci z Sokołowa Małopolskiego podjęli niecodzienną interwencję. Eskortowali do rzeszowskiego szpitala rodząca kobietę. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, przyszła mama szybko i bezpiecznie dotarła na miejsce.

Rzeszów

Mini-park na os. Pobitno otrzymał nazwę „Bielefeld”

RZESZÓW. „Ogród kieszonkowy Bielefeld” – tak oficjalnie nazywa się teraz mini park przy ul. Kurpiowskiej na rzeszowskim osiedlu Pobitno.

Pola Nadziei

Zasadzą żonkile, aby pomóc podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Już po raz piąty Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci bierze udział ogólnopolskiej inicjatywie „Pola Nadziei”. Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się 9 października w Parku Papieskim.

Rzeszów

Policjanci rozpoczęli pracę w nowym komisariacie na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Kilkanaście dni trwały prace związane z przeniesieniem się policjantów i pracowników cywilnych do nowego budynku Komisariatu Policji II w Rzeszowie przy ulicy Wołyńskiej 1.

Rzeszów

Przebudowywany odcinek ul. Załęskiej ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu

RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie 700-metrowego fragmentu ul. Załęskiej w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł ma być gotowa pod koniec października br.

Reklama