Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Poznaliśmy ofertę wykonawcy zainteresowanego przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

W nowym sezonie Rzeszowski Rower Miejski ma być obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych. Dodatkowo zwycięzca przetargu ma obowiązek prowadzenie biura obsługi klientów.

Przetarg ruszył 3 kwietnia, a rowery, skutery i hulajnogi pojawią się w przestrzeni miejskiej od 1 maja do 15 listopada. Warto również zaznaczyć, że po upływie umowy Ratusz będzie zmuszony na kolejny sezon ponownie szukać wykonawcy.

„W maju w Rzeszowie wystartuje najnowocześniejsza w Europie wypożyczalnia rowerów, skuterów i hulajnóg elektrycznych. Będzie to wszystko działało w technologii czwartej generacji, czyli wypożyczanie będzie odbywało się za pomocą aplikacji i [pojazdy – przyp. red.] będziemy mogli zostawiać miejsku na terenie miasta Rzeszowa” – informuje Daniel Kunysz, radny miasta i prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl

O szczegółach funkcjonowania nowego systemu dowiemy się zapewne po wyłonieniu zwycięzcy przetargu, a aktualnie wiemy że dostarczeniem pojazdów na potrzeby Rzeszowskiego Roweru Miejskiego zainteresowana jest jedno konsorcjum firm, mowa o Green Electricity z Warszawy wraz z firmą Between Wheels.
Reklama
Co więcej dobrze znane mieszkańcom Rzeszowa Blinkee.city należy właśnie do spółki Green Electricity, także w przypadku zaakceptowania oferty czeka nas powrót systemu, który mogliśmy testować w ubiegłym roku. W początkowym etapie działalności Blinkee.city to właśnie Green Electricity było franczyzodawcą projektu.

„W innych miastach są hulajnogi, są rowery, jest kilka różnych podmiotów które tym się zajmują i użytkownik musi się rejestrować. W Rzeszowie będzie jedna aplikacja, która odpala wszystko” – wyjaśnia Kunysz i dodaje że „ceny za wypożyczenie mają nieznacznie wzrosnąć”.

System obsługi jak i sama aplikacja będzie taka sama jak ubiegłoroczna, toteż użytkownicy korzystający z wypożyczalni w roku ubiegłym nie muszą się ponownie rejestrować, a do oferty zostaną dołączone hulajnogi, które dostarczy firma Between Wheels.

Miasto na realizacje zamówienia planuje przeznaczyć 125 tys. zł, natomiast oferta konsorcjum firm jest o 1 tys. zł wyższa od propozycji Urzędu Miasta. Zapewne w ciągu najbliższych kilku dni Ratusz oficjalnie zaakceptuje ofertę.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Rzeszów

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości.

Rzeszów

Budowa nowego odcinka ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Nowa droga będzie miała prawie 700 metrów długości i 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa budowa centrum dla osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Trwa budowa nowoczesnego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rzeszowie. Prace mają zakończyć się jesienią tego roku. Nowa placówka rozpocznie działalności 1 stycznia 2024 r.

Reklama