Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

Dodano: 18.04.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Poznaliśmy ofertę wykonawcy zainteresowanego przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

W nowym sezonie Rzeszowski Rower Miejski ma być obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych. Dodatkowo zwycięzca przetargu ma obowiązek prowadzenie biura obsługi klientów.

Przetarg ruszył 3 kwietnia, a rowery, skutery i hulajnogi pojawią się w przestrzeni miejskiej od 1 maja do 15 listopada. Warto również zaznaczyć, że po upływie umowy Ratusz będzie zmuszony na kolejny sezon ponownie szukać wykonawcy.

„W maju w Rzeszowie wystartuje najnowocześniejsza w Europie wypożyczalnia rowerów, skuterów i hulajnóg elektrycznych. Będzie to wszystko działało w technologii czwartej generacji, czyli wypożyczanie będzie odbywało się za pomocą aplikacji i [pojazdy – przyp. red.] będziemy mogli zostawiać miejsku na terenie miasta Rzeszowa” – informuje Daniel Kunysz, radny miasta i prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl

O szczegółach funkcjonowania nowego systemu dowiemy się zapewne po wyłonieniu zwycięzcy przetargu, a aktualnie wiemy że dostarczeniem pojazdów na potrzeby Rzeszowskiego Roweru Miejskiego zainteresowana jest jedno konsorcjum firm, mowa o Green Electricity z Warszawy wraz z firmą Between Wheels.
Reklama
Co więcej dobrze znane mieszkańcom Rzeszowa Blinkee.city należy właśnie do spółki Green Electricity, także w przypadku zaakceptowania oferty czeka nas powrót systemu, który mogliśmy testować w ubiegłym roku. W początkowym etapie działalności Blinkee.city to właśnie Green Electricity było franczyzodawcą projektu.

„W innych miastach są hulajnogi, są rowery, jest kilka różnych podmiotów które tym się zajmują i użytkownik musi się rejestrować. W Rzeszowie będzie jedna aplikacja, która odpala wszystko” – wyjaśnia Kunysz i dodaje że „ceny za wypożyczenie mają nieznacznie wzrosnąć”.

System obsługi jak i sama aplikacja będzie taka sama jak ubiegłoroczna, toteż użytkownicy korzystający z wypożyczalni w roku ubiegłym nie muszą się ponownie rejestrować, a do oferty zostaną dołączone hulajnogi, które dostarczy firma Between Wheels.

Miasto na realizacje zamówienia planuje przeznaczyć 125 tys. zł, natomiast oferta konsorcjum firm jest o 1 tys. zł wyższa od propozycji Urzędu Miasta. Zapewne w ciągu najbliższych kilku dni Ratusz oficjalnie zaakceptuje ofertę.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Rolnicy zablokują DK97 i dwa ronda w Rzeszowie na 24 godziny

RZESZÓW. Lider ruchu społecznego Agrounia, Michał Kołodziejczak zapowiedział blokady dróg w całej Polsce, w tym również w Rzeszowie. Strajki odbędą się w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Wtargnął do cudzego mieszkania i zasnął na podłodze. Miał ponad 6 promili alkoholu

RZESZÓW. Policjanci z oddziału prewencji KMP w Rzeszowie podjęli nietypową interwencję w jednym z mieszkań na osiedlu Kmity w Rzeszowie.

Reklama