Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

Dodano: 18.04.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Poznaliśmy ofertę wykonawcy zainteresowanego przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

W nowym sezonie Rzeszowski Rower Miejski ma być obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych. Dodatkowo zwycięzca przetargu ma obowiązek prowadzenie biura obsługi klientów.

Przetarg ruszył 3 kwietnia, a rowery, skutery i hulajnogi pojawią się w przestrzeni miejskiej od 1 maja do 15 listopada. Warto również zaznaczyć, że po upływie umowy Ratusz będzie zmuszony na kolejny sezon ponownie szukać wykonawcy.

„W maju w Rzeszowie wystartuje najnowocześniejsza w Europie wypożyczalnia rowerów, skuterów i hulajnóg elektrycznych. Będzie to wszystko działało w technologii czwartej generacji, czyli wypożyczanie będzie odbywało się za pomocą aplikacji i [pojazdy – przyp. red.] będziemy mogli zostawiać miejsku na terenie miasta Rzeszowa” – informuje Daniel Kunysz, radny miasta i prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl

O szczegółach funkcjonowania nowego systemu dowiemy się zapewne po wyłonieniu zwycięzcy przetargu, a aktualnie wiemy że dostarczeniem pojazdów na potrzeby Rzeszowskiego Roweru Miejskiego zainteresowana jest jedno konsorcjum firm, mowa o Green Electricity z Warszawy wraz z firmą Between Wheels.
Reklama
Co więcej dobrze znane mieszkańcom Rzeszowa Blinkee.city należy właśnie do spółki Green Electricity, także w przypadku zaakceptowania oferty czeka nas powrót systemu, który mogliśmy testować w ubiegłym roku. W początkowym etapie działalności Blinkee.city to właśnie Green Electricity było franczyzodawcą projektu.

„W innych miastach są hulajnogi, są rowery, jest kilka różnych podmiotów które tym się zajmują i użytkownik musi się rejestrować. W Rzeszowie będzie jedna aplikacja, która odpala wszystko” – wyjaśnia Kunysz i dodaje że „ceny za wypożyczenie mają nieznacznie wzrosnąć”.

System obsługi jak i sama aplikacja będzie taka sama jak ubiegłoroczna, toteż użytkownicy korzystający z wypożyczalni w roku ubiegłym nie muszą się ponownie rejestrować, a do oferty zostaną dołączone hulajnogi, które dostarczy firma Between Wheels.

Miasto na realizacje zamówienia planuje przeznaczyć 125 tys. zł, natomiast oferta konsorcjum firm jest o 1 tys. zł wyższa od propozycji Urzędu Miasta. Zapewne w ciągu najbliższych kilku dni Ratusz oficjalnie zaakceptuje ofertę.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Arkadiusz Andrejkow stworzył mural na budynku OKL Prz w Jasionce

JASIONKA. Mural ma przypominać o lokalnych lotniczych tradycjach, popularyzować lotnictwo i inspirować przyszłych adeptów pilotażu do studiowania.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Reklama