Rzeszów - Czwartek, 23.05.2024
Reklama

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

Dodano: 16.01.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa. Miasto znalazło wykonawcę. Choć jego oferta nie prezentuje się idealnie, to jest szansa na realizację jednej z trzech części.

Wszystkie przeprawy dla rowerzystów mają być zbudowane jako osobne elementy, a inwestycja, zgodnie z dokumentacją, ma się zakończyć w trzecim kwartale 2021 roku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto próbowało znaleźć wykonawcę, który zająłby się budową kładki kompozytowej na moście Narutowicza. Starania okazały się bezskuteczne, a warunki stawiane przez firmy były pod względem finansowym nie do zaakceptowania dla władz miasta.

1/3 sukcesu

Tym razem miało być inaczej, przetarg poza mostem Narutowicza mówi o kładkach przy moście Karpackim i Lwowskim. Cała procedura została podzielona na trzy części (I część – most Narutowicza; II część – most Karpacki; III cześć – most Lwowski), co w teorii umożliwiało realizację tej inwestycje trzem różnym wykonawcom. Nie mniej jednak, w przetargu udział wzięła tylko jedna firma: „INTOP” Tarnobrzeg.

Jak wiadomo, samo uczestnictwo jakiegokolwiek wykonawcy w przetargu, nie czyni inwestycje wykonaną, a przetargu rozstrzygniętym. Podobnie jest w tym przypadku, gdyż zgodnie z ofertą, jedynie trzecia część ma szanse na realizację. Wdając się w szczegóły, na I część przetargu miasto zarezerwowało 2,1 mln zł, II cześć to limit do 3,2 mln zł, zaś III część została wyceniona na kwotę 3 mln zł.

Wykonawca przedstawił wyższą ofertę w I i II część, to odpowiednio 4,2 mln zł i 4,6 mln zł. Ku uciesze miasta, jest szansa na porozumienie w przypadku kładki na moście Lwowskim (III część), którą wykonawca wycenił na 2,9 mln zł. Dodajmy, że uczestnik przetargu, określił termin wykonania umowy. We wszystkich trzech przypadkach mówimy o dacie 30.06.2021 r.
Reklama
Kolejny krok należy do władz miasta, które zdecydują czy zwiększyć środki na poszczególne części, czy jedyny most jaki doczeka się realizacji to ten biegnący wzdłuż Al. Józefa Piłsudskiego. Na inwestycje miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w wysokości. Jeżeli przez cały kolejny rok inwestycja nie znajdzie odpowiedniego wykonawcy, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Szczegóły techniczne kładek

Przy moście Narutowicza ma powstać dwukierunkowa kładka rowerowa o długości ok. 105 m, umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu. II część mówi o budowie wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów (o długości ok. 105 m) na moście Karpackim, która zostałaby zamontowana od strony Bulwarów.

Ostatnia cześć przetargu dotyczy budowy kładki rowerowej o długości ok. 86 metrów przy moście Lwowskim (od strony Kopca Konfederatów Barskich). Należy podkreślić, że każda z ww. części inwestycji zakłada budowę odpowiednich dojazdów i zjazdów z kładek. Wszystkie również zostaną odpowiednio oświetlone.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Rzeszów

Zaawansowane prace przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na remontowanej ul. Grunwaldzkiej trwają zawansowane prace budowlane na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Są już pierwsze drzewa, nowa nawierzchnia przy budynku UR oraz część...

OKO POLICYJNEJ KAMERY

Policyjny dron znów krążył nad rondem Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. 22 wykroczenia w niespełna 3 godziny zarejestrował policyjny dron na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie. Była to kolejna akcja z użyciem bezzałogowego statku powietrznego w tym miejscu.

Rzeszów

250 tys. zł na odnowę trzech rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto sfinansuje prace przy trzech rzeszowskich zabytkach. Chodzi o Dwór Chłapowskich na os. Słocina, Kościół pw. Chrystusa Króla oraz Cerkiew pw. Zaśnięcia NMP.

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Reklama