Reklama

Aktualności Rzeszów

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

Dodano: 16.01.2020

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje  - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa. Miasto znalazło wykonawcę. Choć jego oferta nie prezentuje się idealnie, to jest szansa na realizację jednej z trzech części.

Wszystkie przeprawy dla rowerzystów mają być zbudowane jako osobne elementy, a inwestycja, zgodnie z dokumentacją, ma się zakończyć w trzecim kwartale 2021 roku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto próbowało znaleźć wykonawcę, który zająłby się budową kładki kompozytowej na moście Narutowicza. Starania okazały się bezskuteczne, a warunki stawiane przez firmy były pod względem finansowym nie do zaakceptowania dla władz miasta.

1/3 sukcesu

Tym razem miało być inaczej, przetarg poza mostem Narutowicza mówi o kładkach przy moście Karpackim i Lwowskim. Cała procedura została podzielona na trzy części (I część – most Narutowicza; II część – most Karpacki; III cześć – most Lwowski), co w teorii umożliwiało realizację tej inwestycje trzem różnym wykonawcom. Nie mniej jednak, w przetargu udział wzięła tylko jedna firma: „INTOP” Tarnobrzeg.

Jak wiadomo, samo uczestnictwo jakiegokolwiek wykonawcy w przetargu, nie czyni inwestycje wykonaną, a przetargu rozstrzygniętym. Podobnie jest w tym przypadku, gdyż zgodnie z ofertą, jedynie trzecia część ma szanse na realizację. Wdając się w szczegóły, na I część przetargu miasto zarezerwowało 2,1 mln zł, II cześć to limit do 3,2 mln zł, zaś III część została wyceniona na kwotę 3 mln zł.

Wykonawca przedstawił wyższą ofertę w I i II część, to odpowiednio 4,2 mln zł i 4,6 mln zł. Ku uciesze miasta, jest szansa na porozumienie w przypadku kładki na moście Lwowskim (III część), którą wykonawca wycenił na 2,9 mln zł. Dodajmy, że uczestnik przetargu, określił termin wykonania umowy. We wszystkich trzech przypadkach mówimy o dacie 30.06.2021 r.REKLAMA

Kolejny krok należy do władz miasta, które zdecydują czy zwiększyć środki na poszczególne części, czy jedyny most jaki doczeka się realizacji to ten biegnący wzdłuż Al. Józefa Piłsudskiego. Na inwestycje miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w wysokości. Jeżeli przez cały kolejny rok inwestycja nie znajdzie odpowiedniego wykonawcy, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Szczegóły techniczne kładek

Przy moście Narutowicza ma powstać dwukierunkowa kładka rowerowa o długości ok. 105 m, umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu. II część mówi o budowie wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów (o długości ok. 105 m) na moście Karpackim, która zostałaby zamontowana od strony Bulwarów.

Ostatnia cześć przetargu dotyczy budowy kładki rowerowej o długości ok. 86 metrów przy moście Lwowskim (od strony Kopca Konfederatów Barskich). Należy podkreślić, że każda z ww. części inwestycji zakłada budowę odpowiednich dojazdów i zjazdów z kładek. Wszystkie również zostaną odpowiednio oświetlone.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Aktualności Rzeszów

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego informuje, że trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Kliniczneg...

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie

RZESZÓW. 36 tys. zł - taką kwotę wydał ratusz na tablety dla radnych miasta. ...

Inwestycja drogowa za ok. 50 mln zł ruszy jeszcze w tym kwartale. Powstanie rondo oraz nowa droga - Aktualności Rzeszów

Inwestycja drogowa za ok. 50 mln zł ruszy jeszcze w tym kwartale. Powstanie rondo oraz nowa droga

RZESZÓW. Inwestycja za ok. 50 mln zł ma się rozpocząć jeszcze w pierwszej części bieżącego roku. ...

Jej ciało odnaleziono w Pradze. Rzeszowska policja potrzebuje pomocy w  identyfikacji - Aktualności Rzeszów

Jej ciało odnaleziono w Pradze. Rzeszowska policja potrzebuje pomocy w identyfikacji

RZESZÓW. Ciało kobiety - ofiary zabójstwa - ujawniono 6 grudnia 2012 roku w Pradze (Czechy). Do dnia dzisiejszego nie udało si...

Rusza druga runda zasadnicza w PlusLidze. Asseco zagra z MKS Ślepskiem Malow Suwałki - Aktualności Rzeszów

Rusza druga runda zasadnicza w PlusLidze. Asseco zagra z MKS Ślepskiem Malow Suwałki

W piątek o godz. 17.30 zagrają z MKS Ślepskiem Malow. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma asas asas: Fajnie że Rzeszowski...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem