Reklama

Aktualności / Rzeszów

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje

Dodano: 16.01.2020 r.

Jest oferta na budowę kładek rowerowych w mieście. Jedna cześć przetargu z szansą na realizacje  - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Przetarg na budowę kładek rowerowych, które miałyby powstać przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza trwa. Miasto znalazło wykonawcę. Choć jego oferta nie prezentuje się idealnie, to jest szansa na realizację jednej z trzech części.

Wszystkie przeprawy dla rowerzystów mają być zbudowane jako osobne elementy, a inwestycja, zgodnie z dokumentacją, ma się zakończyć w trzecim kwartale 2021 roku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto próbowało znaleźć wykonawcę, który zająłby się budową kładki kompozytowej na moście Narutowicza. Starania okazały się bezskuteczne, a warunki stawiane przez firmy były pod względem finansowym nie do zaakceptowania dla władz miasta.

1/3 sukcesu

Tym razem miało być inaczej, przetarg poza mostem Narutowicza mówi o kładkach przy moście Karpackim i Lwowskim. Cała procedura została podzielona na trzy części (I część – most Narutowicza; II część – most Karpacki; III cześć – most Lwowski), co w teorii umożliwiało realizację tej inwestycje trzem różnym wykonawcom. Nie mniej jednak, w przetargu udział wzięła tylko jedna firma: „INTOP” Tarnobrzeg.

Jak wiadomo, samo uczestnictwo jakiegokolwiek wykonawcy w przetargu, nie czyni inwestycje wykonaną, a przetargu rozstrzygniętym. Podobnie jest w tym przypadku, gdyż zgodnie z ofertą, jedynie trzecia część ma szanse na realizację. Wdając się w szczegóły, na I część przetargu miasto zarezerwowało 2,1 mln zł, II cześć to limit do 3,2 mln zł, zaś III część została wyceniona na kwotę 3 mln zł.

Wykonawca przedstawił wyższą ofertę w I i II część, to odpowiednio 4,2 mln zł i 4,6 mln zł. Ku uciesze miasta, jest szansa na porozumienie w przypadku kładki na moście Lwowskim (III część), którą wykonawca wycenił na 2,9 mln zł. Dodajmy, że uczestnik przetargu, określił termin wykonania umowy. We wszystkich trzech przypadkach mówimy o dacie 30.06.2021 r.

Kolejny krok należy do władz miasta, które zdecydują czy zwiększyć środki na poszczególne części, czy jedyny most jaki doczeka się realizacji to ten biegnący wzdłuż Al. Józefa Piłsudskiego. Na inwestycje miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w wysokości. Jeżeli przez cały kolejny rok inwestycja nie znajdzie odpowiedniego wykonawcy, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Szczegóły techniczne kładek

Przy moście Narutowicza ma powstać dwukierunkowa kładka rowerowa o długości ok. 105 m, umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu. II część mówi o budowie wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów (o długości ok. 105 m) na moście Karpackim, która zostałaby zamontowana od strony Bulwarów.

Ostatnia cześć przetargu dotyczy budowy kładki rowerowej o długości ok. 86 metrów przy moście Lwowskim (od strony Kopca Konfederatów Barskich). Należy podkreślić, że każda z ww. części inwestycji zakłada budowę odpowiednich dojazdów i zjazdów z kładek. Wszystkie również zostaną odpowiednio oświetlone.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

​RZESZÓW. W piątek w Rzeszowie rozpoczną się dwudniowe Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki ...

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwiro...

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów - Aktualności Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00....

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie - Aktualności Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach na...

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego - Aktualności Rzeszów

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego bu...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowieprazykwantel sprzedam zentel i: Leki przeciwpasozytnicze...
Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchuprazykwantel sprzedam zentel i: Leki przeciwpasozytnicze...
Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitaluDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowaAndrzej Nowak: ścieżka pieszo rowerowa...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: