Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Jest zgoda na zamianę działek z deweloperem. Andrzej Dec: „Znowu Hartbex dostanie znacznie więcej”

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Radni wydali zgodę na zamianę działek z deweloperem Hartbex. Łącznie miasto oddało 3,3 ha terenu, natomiast Hartbex przekazał 2,6 ha. „Nie powinniśmy dyskutować, tylko podjąć uchwałę” – mówił podczas sesji Tadeusz Ferenc.

Debata o zmianie działek rozpoczęła się od informacji nt. autopoprawki do projektu uchwały: „Jest przygotowana autopoprawka na wniosek prezydenta. Dodajemy jedną działkę do tej uchwały ze strony miasta. W tym momencie działka przy ul. Daliowej będzie miasta” – wyjaśniał dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa, Grzegorz Tarnowski.

Całą sprawę z zamianą działek zapoczątkowała instalacja tzw. Kwadratu Kultury i ogrodzenia zagradzającego przejście do obiektu, które postawił deweloper. Uchwała, która była przedmiotem debaty miała być rozwiązaniem tego problemu. Podczas obrad na Sali sesyjnej radnym przysłuchiwali się mieszkańcy os. Ziemowit, którzy chcieli „wyciągnięcia” działki przy ul. Daliowej z rąk dewelopera.

Zgodnie z zapisami w projekcie uchwały miasto otrzyma od dewelopera teren nad Wisłokiem oraz działki na Zalesiu o łącznej powierzchni ok. 2, 6 ha. Miasto oddaje działkę o powierzchni ok. 3,3 ha,  znajdującą się przy ul. Krogulskiego. „Skutek generalnie jest dobry, poza tym znowu Hartbex dostanie znacznie więcej niż my od niego uzyskamy” – mówił Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.
Reklama
Po wstępnej prezentacji tematu, wydawać by się mogło, że zapowiada się burzliwa dyskusja. Tak jednak nie było i cały temat zamknięto w kilku wypowiedziach, z czego jedna z nich należała do radnego z PiS, Marcina Fijołka: „Wydaje mi się, że całej tej dyskusji by nie było, gdyby w naszym mieście obowiązywała racjonalna i mająca na uwadze potencjalne zagrożenia polityka dotycząca przestrzeni”.

Całą sprawę jak najszybciej chciał rozstrzygnąć prezydent Rzeszowa: „Nie powinniśmy już dyskutować, tylko podjąć uchwałę. Natomiast pan Fijołek chce zamieszać sprawę. Teren przy zaporze został zwrócony byłym właścicielom. Nie młóćcie już tego tematu, nie wstrzymujcie tych osób, które tu czekają na waszą decyzje i zagłosujcie żebyśmy mogli wymienić te tereny i tereny przy ul. Daliowej przeznaczyć pod takie działanie jakie będzie uzgodnione z mieszkańcami” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Temat został zakończony przez radnego Rozwoju Rzeszowa Konrada Fijołka, który zaproponował wniosek o zakończenie dyskusji. 18 radnych opowiedziało się za propozycją radnego i przystąpiono do głosowania nad projektem uchwały, który radni zaakceptowali jednogłośnie.  
 
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na tabor kolejowy na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej unieważniony

RZESZÓW. "Nie chcemy zmieniać terminu dostawy” – wyjaśnia marszałek  Władysław Ortyl.

Rzeszów

Rzeszów bez żużla w 2019 roku. Speedway Stal Rzeszów bez „dzikiej karty”

RZESZÓW. Polski Związek Motorowy zdecydował, że Speedway Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na sezon 2019.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. 

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach.

Reklama