Rzeszów - Czwartek, 31.07.2025
Reklama

Jutro sesja nadzwyczajna. Radni zajmą się sprawą odbioru odpadów

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 14 lutego odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Rzeszowscy radni zajmą się projektem uchwały mówiącym o częstotliwości wywozu śmieci z terenów Gminy Miasta Rzeszowa oraz z prywatnych nieruchomości.

Na wniosek prezydenta Miasta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca, już w najbliższy czwartek zwołana została VII nadzwyczajna sesja. W planowanym porządku obrad znajdują się dwie uchwały zmieniające regulamin odbioru śmieci w Rzeszowie.

Pierwsza z nich dotyczy uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Rzeszów. Zgodnie z jej brzmieniem, nowe zasady wywozu odpadów w zabudowie jednorodzinnej przedstawiać się będą następująco:
 
  • Metale i tworzywa sztuczne – nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,
  • Papier – nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,
  • Szkło – nie rzadziej niż jeden raz na dwa miesiące,
  • Bio – nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie,
  • Niepodlegające segregacji – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu,
  • Zmieszane – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu.

Kolejny punkt uchwały dotyczy odbioru odpadów z zabudowy wielolokalowej:
 
  • Metale i tworzywa sztuczne – nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie,
  • Papier – nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie,
  • Szkło – nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,
  • Bio – nie rzadziej niż jeden raz na tydzień,
  • Niepodlegające segregacji – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu,
  • Zmieszane – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu.
 
Drugi projekt uchwały dotyczy odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. Pierwsze zmiany dotyczą zabudowy jednorodzinnej:
 
  • Szkło – raz na dwa miesiące,
  • Metale i tworzywa sztuczne – raz w miesiącu,
  • Papier – raz w miesiącu,
  • Bio – raz na dwa tygodnie,
  • Niepodlegające segregacji – raz w tygodniu,
  • Zmieszane – raz w tygodniu.
 
Zmiany zostaną również wprowadzone w zabudowie wielolokalowej:
Reklama
 
  • Szkło – raz w miesiącu,
  • Metale i tworzywa sztuczne – raz na dwa tygodnie,
  • Papier – raz na dwa tygodnie,
  • Bio – raz w tygodniu,
  • Niepodlegające segregacji – dwa razy w tygodniu ,
  • Zmieszane – dwa razy w tygodniu.

Pozostaje jedynie wyjaśnić czym motywowane są owę zmiany, a mianowicie miasto już od jakiegoś czasu ma problem z rozstrzygnięciem przetargu na odbiór śmieci, gdyż próg finansowy miasta wciąż okazuje się niewystarczający w stosunku do ofert wykonawców, co potwierdzają chociażby dane z poprzedniego przetargu.

Rzeszowscy radni nad uchwaleniem nowego regulaminu odbioru śmieci debatować będą 14 lutego. Sesja nadzwyczajna rozpoczyna się o godzinie 14.00.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

4 wypadki, 5 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. 4 wypadki, 5 osób rannych, 25 kolizji, 4 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Wjechał schodami na zamknięty parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

RZESZÓW. Do nietypowej sytuacji doszło w weekend w centrum Rzeszowa. Kierujący hyundaiem, mieszkaniec Leżajska, wjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego… schodami od strony al. Piłsudskiego. Okazało się, że powodem była nawigacja.

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Rzeszów

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4...

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Reklama