Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Jutro sesja nadzwyczajna. Radni zajmą się sprawą odbioru odpadów

Dodano: 13.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 14 lutego odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Rzeszowscy radni zajmą się projektem uchwały mówiącym o częstotliwości wywozu śmieci z terenów Gminy Miasta Rzeszowa oraz z prywatnych nieruchomości.

Na wniosek prezydenta Miasta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca, już w najbliższy czwartek zwołana została VII nadzwyczajna sesja. W planowanym porządku obrad znajdują się dwie uchwały zmieniające regulamin odbioru śmieci w Rzeszowie.

Pierwsza z nich dotyczy uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Rzeszów. Zgodnie z jej brzmieniem, nowe zasady wywozu odpadów w zabudowie jednorodzinnej przedstawiać się będą następująco:
 
  • Metale i tworzywa sztuczne – nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,
  • Papier – nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,
  • Szkło – nie rzadziej niż jeden raz na dwa miesiące,
  • Bio – nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie,
  • Niepodlegające segregacji – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu,
  • Zmieszane – nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu.

Kolejny punkt uchwały dotyczy odbioru odpadów z zabudowy wielolokalowej:
 
  • Metale i tworzywa sztuczne – nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie,
  • Papier – nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie,
  • Szkło – nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,
  • Bio – nie rzadziej niż jeden raz na tydzień,
  • Niepodlegające segregacji – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu,
  • Zmieszane – nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu.
 
Drugi projekt uchwały dotyczy odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. Pierwsze zmiany dotyczą zabudowy jednorodzinnej:
 
  • Szkło – raz na dwa miesiące,
  • Metale i tworzywa sztuczne – raz w miesiącu,
  • Papier – raz w miesiącu,
  • Bio – raz na dwa tygodnie,
  • Niepodlegające segregacji – raz w tygodniu,
  • Zmieszane – raz w tygodniu.
 
Zmiany zostaną również wprowadzone w zabudowie wielolokalowej:
Reklama
 
  • Szkło – raz w miesiącu,
  • Metale i tworzywa sztuczne – raz na dwa tygodnie,
  • Papier – raz na dwa tygodnie,
  • Bio – raz w tygodniu,
  • Niepodlegające segregacji – dwa razy w tygodniu ,
  • Zmieszane – dwa razy w tygodniu.

Pozostaje jedynie wyjaśnić czym motywowane są owę zmiany, a mianowicie miasto już od jakiegoś czasu ma problem z rozstrzygnięciem przetargu na odbiór śmieci, gdyż próg finansowy miasta wciąż okazuje się niewystarczający w stosunku do ofert wykonawców, co potwierdzają chociażby dane z poprzedniego przetargu.

Rzeszowscy radni nad uchwaleniem nowego regulaminu odbioru śmieci debatować będą 14 lutego. Sesja nadzwyczajna rozpoczyna się o godzinie 14.00.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszają prace przy tworzeniu ośrodka dla chorych na Alzhaimera

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. 

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od piątku duże utrudnienia na ul. Wierzbowej

RZESZÓW. Od piątku 11 czerwca na ul. Wierzbowej prowadzona będzie przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej. W związku z pracami przez kilka dni będą utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę PCLA złożony

RZESZÓW. Został złożony wniosek o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Inwestycja będzie dofinansowana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Rzeszów

Samorządowcy z całej Polski przyjadą dziś do Rzeszowa

RZESZÓW. Na zaproszenie Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, do stolicy Podkarpacia przyjedzie dziś kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, aby wesprzeć go na ostatniej prostej w kampanii prezydenckiej.  

Rzeszów

Debaty wyborcze. Dziś w Radiu Rzeszów, jutro w G2A Arena

RZESZÓW. Przed nami dwa kolejne, bezpośrednie starcia kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa.

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Reklama