Rzeszów - Sobota, 02.05.2026
Reklama

Kanadyjczyk zamyka skład Asseco Resovii Rzeszów

Dodano: 07.06.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Nicolas Hoag został nowym przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów. Kanadyjczyk związał się z klubem rocznym kontraktem.

Nicholas Hoag urodził się w kanadyjskim Sherbrooke. Od dziecka związany był z siatkówką, jego brat Christopher również jest siatkarzem, a ojciec Glenn Hoag jest selekcjonerem reprezentacji Kanady. Nicholas swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał na kanadyjskich parkietach.

W 2013 roku przeniósł się do francuskiego Tours VB, z którym dwukrotnie po mistrzostwo Francji (2014, 2015), Puchar Francji (2014, 2015) i Superpuchar Francji (2014), kolejny rok spędził w Paris Volley, skąd przeniósł się do ligi włoskiej. W Serie A występował w Trentino Volley, a  także w Sir Safety Perugia, z którą wywalczył wicemistrzostwo Włoch (2019), a także Puchar Włoch (2019).

Nicholas Hoag jest wielokrotnym reprezentantem Kanady, w barwach której wywalczył m.in. mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2015), a także brązowy medal Ligi Światowej (2017).

Nicholas Hoag zamyka skład rzeszowskiej drużyny. Zawodnik z Asseco Resovią związał się rocznym kontraktem. O miejsce w składzie rywalizował będzie z Rafałem Buszkiem, Nicolasem Marechalem i Tomasem Rousseaux.
Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Rzeszów

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

RZESZÓW. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

Rzeszów

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

RZESZÓW. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w przedszkolu.

Rzeszów

Klub Kukiz15 w Rzeszowie o likwidacji OFE. Projekt uchwały złożona już w Sejmie

RZESZÓW. Projekt uchwały mówi o przekazaniu środków pozostałych w OFE na indywidualne konta.

Rzeszów

Wirtualny spacer po Rzeszowie bezpłatnie z okazji Święta Paniagi

RZESZÓW. Z okazji Święta Paniagi, dzięki aplikacji City Talks będzie można bezpłatnie odbyć wirtualne spacery po Rzeszowie.

Reklama