Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Karpacka Majówka w Rzeszowie. Jarmark, Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu

Dodano:

Karpaty na Widelcu / fot. Archiwum RESinet.pl
Karpaty na Widelcu / fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. To będzie wyjątkowa, pełna dobrej muzyki i smacznego jedzenia majówka w Rzeszowie. W programie trzydniowy jarmark, Święto Paniagi i kolejna edycja festiwalu Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza.

Karpaty Na Widelcu 2023

Karpaty na Widelcu to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Rzeszowa. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się jesienią 2022 roku z inicjatywy Roberta Makłowicza i prezydenta Konrada Fijołka. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jak wynika z danych Urzędu Miasta Rzeszowa, wzięło w nim udział ok. 15 tys. osób.

W tym roku festiwal zaplanowano na 3 maja. Ambasadorem Karpat na Widelcu jest Robert Makłowicz, który weźmie udział w wydarzeniu, będzie między innymi kosztował dań i zaprezentuje pokaz kulinarny na scenie.

Kilkunastu restauratorów, wzorem pierwszej edycji, przygotuje festiwalowe dania, które będzie można nabyć w atrakcyjnej cenie, a cały dochód z tego przedsięwzięcia trafi do Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i będzie przeznaczony na szkolenia dla najzdolniejszych uczniów – przyszłych kucharzy i kelnerów. Festiwalowe posiłki będą smakowo inspirowane kuchnią pogranicza, a ich strefa będzie rozlokowana w pobliżu fontanny multimedialnej.

- Dzięki pracy i wsparciu pana Roberta, tej magii, którą wokół siebie tworzy, ale także dzięki rzeszowskim i nie tylko rzeszowskim restauracjom, kucharzom i ekipom, możemy zaprosić mieszkańców, a także gości na to przepiękne i pełne kulinarnych doznań wydarzenie -powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Do końca marca organizatorzy festiwalu czekają na zgłoszenia restauratorów, którzy chcą wziąć w nim udział. Proszeni są oni o wysyłanie wiadomości na adres gastro@karpatynawidelcu.pl

Święto Paniagi 2023

Święto Paniagi to święto jednej z najstarszych ulicy w Rzeszowie – dawniej ulicy Pańskiej, zwanej potocznie Paniagą, czyli współczesnej ulicy 3 Maja. Obchodzone jest od 2003 r. i zawsze przyciąga tłumy mieszkańców i przyjezdnych. W programie co roku można znaleźć koncerty, pokazy artystyczne, warsztaty dla dzieci i szereg atrakcji przygotowywanych między innymi przez rzeszowskie instytucje kultury. Tak też będzie i tym razem – trwają prace nad programem wydarzenia.

Jarmark Karpacki 2023

Elementem łączącym Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu 2023 będzie Jarmark Karpacki, który będzie trwał przez cały majowy weekend, zatem od 1 do 3 maja, i będzie rozlokowany na alei Lubomirskich i w jej okolicy. Rusza nabór wystawców. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie Estrady Rzeszowskiej: Newsy - Estrada Rzeszowska.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podziemne przejście na Dworcu PKP otwarte. Póki co można nim dojść na dwa nowe perony

RZESZÓW.  Od wczoraj na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają z dwóch nowych peronów.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Linia nr 22 od 20 lutego dojeżdżać będzie do przystanku Mrowla Otoka pętla. 

Rzeszów

25-latek, kierujący pojazdem, był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 18 w Wólce Niedźwiedzkiej.

Rzeszów

Uruchomiono „Child Alert”. Zaginął 10-letni Ibrahim

RZESZÓW, POLSKA. Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima, uprowadzonego prawdopodobnie przez ojca, obywatela Maroka.

Rzeszów

Nieudany debiut Zaniniego. Kolejna porażka Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów ulegli MKS-owi Będzin 2:3 w meczu 19. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

Zebrano ponad 250 tys. zł dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka to efekt dobroczynnej aukcji podczas IV Samorządowego Balu Charytatywnego.

Reklama