Rzeszów - Poniedziałek, 27.07.2026
Reklama

Karpaty na Widelcu 2026. Nabór do konkursu na najlepsze produkty regionu

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

Kapituła konkursowa na czele z ambasadorem festiwalu „Karpaty na Widelcu” Robertem Makłowiczem po raz kolejny wybiorą najlepsze produkty z regionu podkarpackiego. Ruszył nabór do konkursu „Najlepszy Smak Regionu 2026”.

Konkurs „Najlepszy Smak Regionu”organizowany jest w ramach festiwalu Karpaty na Widelcu. Celem konkursu jest promocja lokalnych producentów, którzy kultywują tradycję i tworzą wyjątkowe, autentyczne produkty.

Podkarpacie słynie m.in. z takich wyrobów jak: aromatyczne miody, słodkie i słone wypieki, wędzone ryby, sery i tłoczone na zimno oleje.

Najlepsze produkty w dziewięciu kategoriach

Pod czujnym okiem kapituły konkursowej i ambasadora festiwalu - Roberta Makłowicza - zostaną wyłonione najlepsze produkty w dziewięciu kategoriach:

Reklama
  1. produkty mleczne,
  2. produkty mięsne,
  3. produkty rybołówstwa,
  4. przetwory z owoców i warzyw,
  5. wyroby piekarnicze i cukiernicze,
  6. oleje i tłuszcze,
  7. miody,
  8. napoje (w tym alkohole: nalewki, wina, miody pitne, piwa, cydry),
  9. inne.

Zgłoszenia do konkursu

Aby zgłosić swój produkt, należy pobrać formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne na stronie www.karpatynawidelcu.pl, a następnie wypełnione i podpisane dokumenty przesłać drogą mailową na adres: konkurs@karpatynawidelcu.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 sierpnia 2026 roku.

Prezentacja zgłoszonych produktów odbędzie się 19 września w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, ul. Spytka Ligęzy 12.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Ponad 50 milionów złotych zostanie przeznaczone na inwestycje w porcie lotniczym Rzeszów – Jasionka.

Rzeszów

Uszkodził dwa auta na ul. Grottgera. Był pijany

RZESZÓW. Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca mazdy, który uszkodził dwa samochody na ul. Grottgera.

Rzeszów

29. Finał WOŚP w Rzeszowie. Na ulice wyjdzie 160 wolontariuszy

RZESZÓW. W niedzielę, po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznej zbiórki to „Finał z głową”. W tym roku Orkiestra zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki...

Rzeszów

Plebiscyt "Świeć się z Energą" rozstrzygnięty. Rzeszów zajął 13. miejsce

RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki najbardziej rozświetlonego konkursu w Polsce „Świeć Się z Energą”. Rzeszów uplasował się na 13. pozycji i zdobył nagrody warte 10 tys. zł.

Rzeszów

Zderzenie osobówki z pojazdem wojskowym na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego

RZESZÓW. 60-letek kierujący kią, zderzył się z wojskowym rosomakiem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

"Nie dla piekła kobiet". Dziś manifestacja w Rzeszowie

RZESZÓW. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zbiorą się dziś pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

RZESZÓW. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Reklama