Rzeszów - Poniedziałek, 01.12.2025
Reklama

Katastrofa śmigłowca pod Rzeszowem. Nie żyją dwie osoby

Dodano: 29.11.2025 r. / Redakcja

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja

RZESZÓW.  Dwie osoby zginęły w katastrofie śmigłowca, do której doszło dzisiaj po południu niedaleko Rzeszowa. Przyczyny wypadku będzie wyjaśniać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie około godziny 15:50. Maszyna rozbiła się w trudno dostępnym terenie. Na miejsce natychmiast skierowano 15 zastępów straży pożarnej z powiatu rzeszowskiego oraz Specjalistyczną Grupę Dronową z KP PSP Przeworsk.

Po ugaszeniu pożaru strażacy zabezpieczyli teren. Z wraku śmigłowca wydobyto ciała dwóch ofiar.  Służby przeszukały również teren w celu wykluczenia obecności dodatkowych osób, które mogły znajdować się na pokładzie.

Na miejscu czynności prowadzą funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora. Szczegóły zdarzenia bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Rzeszów

Ul. Matysowska będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zaprojektuje i rozbuduje ul. Matysowską na długości ponad 2,6 km.

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Reklama