Rzeszów - Poniedziałek, 01.12.2025
Reklama

Katastrofa śmigłowca pod Rzeszowem. Nie żyją dwie osoby

Dodano: 29.11.2025 r. / Redakcja

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja

RZESZÓW.  Dwie osoby zginęły w katastrofie śmigłowca, do której doszło dzisiaj po południu niedaleko Rzeszowa. Przyczyny wypadku będzie wyjaśniać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie około godziny 15:50. Maszyna rozbiła się w trudno dostępnym terenie. Na miejsce natychmiast skierowano 15 zastępów straży pożarnej z powiatu rzeszowskiego oraz Specjalistyczną Grupę Dronową z KP PSP Przeworsk.

Po ugaszeniu pożaru strażacy zabezpieczyli teren. Z wraku śmigłowca wydobyto ciała dwóch ofiar.  Służby przeszukały również teren w celu wykluczenia obecności dodatkowych osób, które mogły znajdować się na pokładzie.

Na miejscu czynności prowadzą funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora. Szczegóły zdarzenia bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Reklama