Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski i Politechnika Rzeszowska rozpoczynają współpracę

Dodano: 01.07.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. 29 czerwca podczas posiedzenia Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli rektorzy Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński podpisali umowę o współpracy.

„Gdy spotkaliśmy się z Księdzem Rektorem w Lublinie, w zasadzie od pierwszych zdań rozmowy było jasne, że dzisiejsze spotkanie będzie miało miejsce. Istnieje kilka dyscyplin, na polu których współpraca jest realna. Zespoły robocze obu uczelni będą jeszcze rozwijać podpisane ustalenia a najbardziej skorzysta na tym Stalowa Wola” – mówił rektor Tadeusz Markowski.

Zgromadzonych gości powitał dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. Aleksander Mazurkow, prof. PRz. Pierwszy głos zabrał Rektor Antoni Dębiński, który zwrócił uwagę na fakt, że KUL w Stalowej Woli obecny jest od kilku dekad a obecnie poszukuje nowych dróg działania, aby nadal przyczyniać się do rozwoju miasta i jego okolic. Rektor KUL-u wyraził nadzieję, że podpisana umowa jest początkiem nowego etapu, który już od przyszłego roku akademickiego przyniesie wymierne rezultaty.
Reklama
 „Podpisane porozumienie realizowane będzie na dwóch polach. Pierwszym są kursy i szkolenia pedagogiczne dla studentów i absolwentów szkół wyższych oraz nowe kierunki studiów podyplomowych: <<Systemy informatyczne w edukacji i przemyśle>> oraz <<Studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów technicznych>>. Drugi obszar jest perspektywiczny i stanowić będzie wspólne uruchomienie nowego kierunku studiów inżynierskich <<Zarządzanie bezpieczeństwem systemów produkcyjnych>>, jednak nastąpi to dopiero w roku akademickim 2020/21.” – ocenia Prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Reklama