Reklama

Aktualności / Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Dodano: 28.10.2019 r.

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu - Aktualności Rzeszów
23 listopada, w Jasionce koło Rzeszowa, po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędzie się Kobiecy Kongres. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pań - córek, matek i babć,  kobiet o różnych zawodach, aspiracjach i marzeniach, znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych, z każdego zakątka Podkarpacia i nie tylko.

Kobiecy Kongres to oddolna inicjatywa organizowana przez Fundację Projektanci Biznesu oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce. Partnerami wydarzenia są: Podkarpacka Rada Programowa Kobiet, Rzeszowska Federacja Kobiet Aktywnych i Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju. Wydarzenie przygotowane zostało przez kobiety dla kobiet, które na co dzień borykają się z takimi samymi problemami jak wy.

- Celem naszego Kongresu jest integracja kobiet z różnych środowisk. Myśl, która przyświecała nam podczas tworzenia tego wydarzenia to promocja równych praw i siły kobiet - wyjaśnia Patricia Mitro, szefowa Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet.

- Wydarzenie kierowane jest do wszystkich pań, tych z dużych i małych miast, niezależnie od poglądów, wieku czy zawodu. Tworząc Kongres przyświecała nam myśl "każda inna, wszystkie równe!" - dodaje.
 
"Ekologia w życiu kobiet"

Organizatorzy wydarzenia Kongres podzielili na dwie części - panelową i warsztatową. Na pierwszy ogień pójdą dyskusje. Kongres zacznie się od rozmowy na temat ekologii w życiu kobiety. Prelegentki:  Marta Krynicka Orzech, Antonina Garbacz-Budzyńska, Urszula Zych, Elżbieta Świętek, Anna Baran, prof. Joanna Kostecka będą mówiły tym, jakie ekologiczne rozwiązania warto zastosować w naszym codziennym kobiecym życiu.

- Już drobne zmiany naszych nawyków wpływają na poprawę jakości naszego środowiska. Ponadto, podpowiemy, jak znaleźć dobrą alternatywę dla pełnych chemii kosmetyków i detergentów - wyjaśnia Patricia Mitro.
 
"Kobiety (nie)pełnosprawne"


Kolejnym tematem, który zostanie poruszony podczas Kobiecego Kongresu, będzie sytuacja kobiet niepełnosprawnych, o czym będą mówić Jolanta Fień, Anna Rzepka, Bernadetta Zajdel, Dorota Lewandowska oraz Barbara Święch-Bober.

Organizatorzy Kongresu poruszając tę kwestię chcieli szczególnie zwrócić uwagę na problemy i miejsce niepełnosprawnych kobiet we współczesnym świecie. Kongres stał się także okazją do tego, aby pomówić również o tym, jak wygląda wsparcie kobiet, ale nie tylko, po wypadku, który kończy się niepełnosprawnością.
 
''Społeczne role kobiet w XXI wieku''
 
Trzeci panel dyskusyjny, który przygotowali organizatorzy, to ''Społeczne role kobiet w XXI wieku'', które zaprezentują: Lilianna Kupaj, Patricia Mitro, Dorota Ożóg, prof. Alicja Ungeheuer Gołąb, Marta Niewczas i Magdalena Koryl.

- Choć zagadnienie wydaje się dość szerokie, to jednak zdecydowaliśmy się, aby je wprowadzić. Nasze prelegentki będą mówiły m.in. o tym, jak to jest być mamą, która pracuje i boryka się z różnymi trudnymi życiowymi problemami, jak robić karierę naukową oraz o tym, jak odnaleźć się w biznesie, jako kobieta. To wbrew pozorom nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste - mówi Patricia Mitro.
 
 „Czego ode mnie chcesz?” – czyli problemy wychowawcze z młodzieżą"
 
Ostatni panel przygotowany przez organizatorów Kobiecego Kongresu będzie oscylował wokół tematów, który zainteresuje każdego rodzica, bez względu na płeć. Mowa tu o problemach wychowawczych z młodzieżą.

- Mówi się, że najtrudniej zapanować w domu nad nastolatkami, szczególnie tymi, którzy okres tzw. buntu przechodzą dając rodzicom mocno w kość, dlatego zdecydowaliśmy wspólnie tę kwestię przedyskutować i spróbować znaleźć na dobre rozwiązania - mówi Patricia Mitro.REKLAMA

- Ponadto, będziemy próbować zdiagnozować dlaczego ze współczesną młodzieżą tak trudno się dogadać i co może nam pomóc, aby tę nić porozumienia jednak nawiązać - dodaje.
Podczas Kongresu o młodzieży będzie mówiła... młodzież - dwie harcerki - Kalina Szczukocka i Julia Kowalik oraz młodzież nieco starsza czyli Konrad Fijołek, dr Bożena Jaskowska.
 
Warsztaty tematyczne

Druga część Kobiecego Kongresu to sześć warsztatów: "Kryzys w związku jak sobie z nim radzić?, "Kobiece startupy – zbuduj swój własny biznes", "Szczęśliwa i zdrowa seniorka", "Odnaleźć siłę w sobie by uwolnić się od przemocy", "Uzależnienia i DDA – studium przypadków" oraz "Cyberprzestępczość i ochrona tożsamości cyfrowej".

To jednak nie wszystko. Podczas Kobiecego Kongresu odbędzie się także pokaz mody salonu mody "Impresja". Nosisz rozmiar 38 i marzy ci się spacer po wybiegu w pięknej sukni - zgłoś się pisząc na adres: projektancibiznesu@gmail.com.

Na uczestniczki Kobiecego Kongresu będą czekały także stoiska biznesowe: medyczne, medycyna estetyczna, rękodzieło, biznesowe oraz stoiska organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. - Uczestnicy podczas przerwy będą mieli możliwość skosztowania wyrobów kół gospodyń wiejskich, ciast oraz napicia się wyśmienitej kawy - zapowiada Patricia Mitro.

Podczas Kongresu będzie można także nawiązać kontakty biznesowe i nie tylko. Ma temu służyć "Speed networking", a to oznacza, że warto zabrać ze sobą swoje wizytówki, a nóż na Kobiecym Kongresie nawiążecie wartościową i owocną relację biznesową. Jeżeli jednak nie masz wizytówek nic się nie martw i na to organizatorzy są przygotowani.

Organizatorzy Kongresu przewidzieli też strefę zabaw dla dzieci, więc jeśli jesteś mamą i masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu, a nie masz z kim zostawić swojej pociechy na cały dzień - weź ją ze sobą.
Kobiecy Kongres odbędzie się w sobotę (23 listopada) w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Wydarzenia rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 17:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja pod tym linkiem https://kobiecykongres.konfeo.com/pl/groups
 
PROGRAM KOBIECEGO KONGRESU:


- godz. 9:00 – 10:00 - rejestracja uczestników, liczba miejsc ograniczona
- godz. 10:00 – 10:15 - rozpoczęcie (sala konferencyjna, I piętro)
- godz. 10:15 – 11:00 I Panel Dyskusyjny: "Ekologia w życiu kobiet"
- godz. 11:00 – 11:10 Prezentacja międzynarodowego projektu
- godz. 11:00 – 11:45 II Panel Dyskusyjny: "Kobiety (nie)pełnosprawne"
- godz. 11:45 – 11:55 Prezentacja drugiego projektu kobiecego
- godz. 11:55 – 12:15 - przerwa kawowa
- godz.12:15 – 13:00 - III Panel Dyskusyjny: "Społeczne role kobiet w XXI wieku"
- godz. 13:00 – 13:45 IV Panel Dyskusyjny: „Czego ode mnie chcesz?” – czyli problemy wychowawcze z młodzieżą"
- godz. 13:45 – 14:00 Braffiterka – tajniki kobiecej bielizny
- godz. 14:00 – 14:15 Pokaz mody – Impresja
- godz. 14:15 – 15:00 Przerwa – zwiedź przestrzeń targową i weź udział w "Speed networkingu"
- godz. 15:00 – 16:30 - sześć warsztatów tematycznych, które rozpoczynają się równolegle. Na każdy warsztat może zapisać się maksymalnie 40 osób.
- godz. 16:30 – 17:00 – podsumowanie i konkursy dla uczestniczek
- godz. 17:00 – 17:45 Koncert TheLikat
 
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody - Aktualności Rzeszów

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody

RZESZÓW. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony....

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny - Aktualności Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Kar...

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie - Aktualności Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r....

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami....

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg - Aktualności Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w RzeszowieDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: