Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

"Każdy ma swoje podium" - Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Nocy przejazd ulicami Rzeszowa na rolkach, sportowe miasteczko na Bulwarach to tylko niektóre z atrakcji, które zostały przygotowane z okazji Narodowego Dnia Sportu w Rzeszowie. Wydarzenie będą odbywały się w różnych częściach miasta od piątku do niedzieli (13-15 września). Organizatorami są:  Miasto Rzeszów - Wydział Sportu i Rekreacji, Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie PODIUM.

- Chcemy pokazać jak ważna jest pasja w życiu każdego z nas, jak sport pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie oraz chcemy zarażać dzieciaki sportowym trybem życia – podkreślają organizatorzy.

13 września odbędzie się Nightskating Rzeszów - Przejazd ulicami miasta na łyżworolkach, wrotkach lub nartorolkach. O godz. 19.30 – zbiórka, start o godz. 20 z Parkingu Politechniki Rzeszowskiej. Temat przejazdu: Superbohaterowie. Po jego zakończeniu odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie. Najbardziej kreatywne stroje zostaną nagrodzone!

14 września w godzinach 10 - 16 Narodowy Dzień Sportu ze Sportami Wodnymi na pływalni przy ul. Matuszczaka. W programie m.in.: zajęcia gimnastyczne, pływackie oraz skoków do wody dla rodziców i dzieci, spotkanie z tegorocznymi mistrzami Europy w skokach do wody, poczęstunek oraz atrakcje plenerowe przed pływalnią.

Zapisy są prowadzone (od 1 września) w kasie pływalni przy ulicy Matuszczaka. Liczba miejsc ograniczona. Strefa atrakcji na parkingu zewnętrznym będzie dostępna dla wszystkich chętnych.

Także 14 września - Nocny Bieg Legend Sportu. Wydarzenie, które łączy sporty i pokolenia. Rozpoczęcie o godz. 20. Dystans około 5 km. Start Zapora Rzeszów. Organizatorzy zachęcają do biegu w koszulkach sportowych idoli: - Czy to będzie koszulka, w której biegaliście jako dzieciaki, czy nowa z Lewandowskim na plecach, czy nawet zrobiona ręcznie z wypisanym nazwiskiem na plecach zwykłym mazakiem – niech każdy numer, każde nazwisko opowiada historię inspiracji, niezależnie czy tą inspiracją jest Robert czy może rodzice! Oczywiście nie jest to wymóg i można biec w normalnym stroju.

Reklama

Obowiązują elektroniczne zapisy: https://competitions.timekeeper.pl/bieg-legend-sportu

15 września na rzeszowskich Bulwarach utworzone zostanie wielkie sportowe miasteczko. Działające w Rzeszowie kluby sportowe będą miały okazję zaprezentować swoją ofertę, a uczestnicy - odkryć w sobie nową pasję.

Będą dmuchańce, animacje dla dzieci, tor przeszkód, konkursy z nagrodami, panele dyskusyjne z psychologiem sportu, treningi pokazowe i wiele innych atrakcji - dla wszystkich niezależnie od wieku!

Zostanie rozegrany główny konkurs rodzinny (rodzic + dziecko), a do wygrania jest namiot 4-osobowy od firmy Decathlon Rzeszów!



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na kilkadziesiąt dni zamkną jedną z ulic w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej, na około półtora miesiąca zamknięta zostanie ul. Kopernika.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Kia Sportage zasiliła flotę radiowozów rzeszowskiej policji. Pojazd wyróżnia się na tle innych samochodów nowym oznakowaniem.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Rzeszowa. Będzie blisko 500 artystów [TRASA]

RZESZÓW. Orszak Trzech Króli powraca na ulice Rzeszowa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę. Będzie w nim uczestniczyło blisko 500 artystów, a w organizację wydarzenia zaangażowanych jest prawie 2 tysiące osób.

Rzeszów

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Błażowej [ZDJĘCIA]

BŁAŻOWA. Ta wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa od lat wzbudza duże zainteresowanie zwiedzających.

Rzeszów

Z aparatem na przebudowywanej ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa przebudowa jednej z najstarszych ulic w Rzeszowie. Termin zakończenia prac to wrzesień 2024 r. Wykonawcą jest firma OBO Polska z Rzeszowa. Koszt inwestycji to ok. 13,7 mln zł. Mamy dla...

Rzeszów

Popularna sieć sklepów spożywczo-przemysłowych otworzyła duże centrum dystrybucyjne w Rzeszowie

RZESZÓW. Stokrotka otorzyła w Rzeszowie nowe centrum dystrybucyjne. Magazyn o wielkości przekraczającej 26 tys. mkw. powierzchni wspiera rozwój sieci w południowo-wschodniej części Polski.

Rzeszów

Od 1 stycznia 2024 r. zmiany w rozkładach jazdy kilkunastu linii MPK

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 stycznia 2024 r. nastąpi zmiana rozkładów jazdy następujących linii autobusywoch: nr 6, 8, 10, 12, 14, 23, 24, 31, 32, 36, 37,...

Rzeszów

Blisko 1400 rozwiązanych problemów dzięki aplikacji "RzeszówToMy"

RZESZÓW. Dziury na drogach, dzikie wysypisko śmieci, uszkodzone oświetlenie i inne problemy występujące z mieście, to sprawy, które mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać za pomocą aplikacji „RzeszówToMy”.

Reklama