Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najwcześniej w styczniu z terenów zielonych wzdłuż Wisłoka, na których znajduje się Kwadrat Kultury, zniknie ogrodzenie.

Nieskoszona trawa, obrośnięte zielenią ławki oraz metalowe ogrodzenie, a wszystko w obrębie Kwadratu Kultury, który miał być dodatkową atrakcją m.in. dla mieszkańców spacerujących wzdłuż Wisłoka. Problem pojawił się wraz z pojawieniem się instalacji w przestrzeni publicznej, która okazała się nie być tak publiczna jak pierwotnie zakładano.

Działki, na jakich znalazł się Kwadrat Kultury, należały do prywatnego właściciela (Hartbex), a ten postanowił wyrazić swój sprzeciw montażem ogrodzenia zagradzającego wejście do instalacji z obu stron. Po kilku dniach udostępniono mieszkańcom korzystanie z przebiegającej przez ten teren ścieżki rowerowej, jednak pozostała cześć ogrodzenia pozostała.

Miasto postanowiło rozwiązać temat dokonując zamiany działek, która była tematem rozmów podczas jednej z sesji Rady Miasta. Radni wydali zgodę na zamianę działek z deweloperem. Zgodnie z zapisami w projekcie uchwały, miasto otrzymało od dewelopera teren nad Wisłokiem oraz działki na Zalesiu o łącznej powierzchni ok. 2, 6 ha., a oddało działkę o powierzchni ok. 3,3 ha, znajdującą się przy ul. Krogulskiego.
Reklama
Temat zamiany działek został rozstrzygnięty jeszcze w sierpniu, natomiast ogrodzenie stoi tam do dnia dzisiejszego. Całościowo obszar również nie prezentuje się spektakularnie. Zmiana aktualnego stanu rzeczy nastąpi najwcześniej w nowym roku.

„W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Chciał oszukać mieszkankę Rzeszowa metodą „na funkcjonariusza”. 21-latek z Łodzi nie miał jednak szczęścia

RZESZÓW. W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie objął 21-latka, 3-miesięcznym aresztem tymczasowym.

Rzeszów

Kto zajmie się obsługą kont bankowych miasta Rzeszowa?

RZESZÓW. „Przetarg jest skierowany głównie do banków" - wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Rzeszów

Remont nowego budynku dla Rady Powiatu Rzeszowskiego zakończony

RZESZÓW. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Reklama