Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

Dodano: 09.06.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Budowa połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej na osiedlu Kotuli - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Na zdj. Budowa połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej na osiedlu Kotuli - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą „Kochanowicz Roboty Drogowe” na realizację dwóch inwestycji drogowych. Będą one polegać na ułożeniu nowych nawierzchni na osiedlowych drogach w Rzeszowie.

- Obydwie inwestycje łącznie będą kosztować blisko 5 mln zł i obejmują prace drogowe w wielu punktach naszego miasta. W pierwszej kolejności asfalt zostanie ułożony na ul. Wyspiańskiego – na odcinku biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych. Te prace rozpoczną się lada dzień – mówi prezydent Rzeszowa. Nowa nawierzchnia mocno zniszczonej ulicy Wyspiańskiego w połączeniu z zakończoną kilka dni temu budową połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej, będzie stanowić alternatywną drogę dla ul. Błogosławionej Karoliny, która jest głównym traktem komunikującym osiedla Kotuli.

Reklama

Podpisano w środę umowy obejmują również wykonanie nowej nawierzchni na odcinkach takich ulic jak np. Dębicka, Norwida, Słoneczny Stok, Łukasiewicza, Kalinowa. Największe prace zostaną przeprowadzone na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, gdzie ułożonych zostanie 3,6 tys. m kw. nawierzchni. Ponadto asfalt zostanie położony na istniejącej drodze prowadzącej od ul. Bałtyckiej do ul. Cienistej, gdzie także zamontowane będzie oświetlenie.

- Wymienione powyżej ulice to tylko część lokalizacji, w których układana będzie nawierzchnia. Kolejne zostaną wskazane w ciągu roku przez mieszkańców i Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Reklama