Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Kilkaset osób pobiegnie w centrum Rzeszowa, aby pomóc 17-letniej Iwonie

Dodano: 23.08.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
8 września z rzeszowskiego rynku wystartuje charytatywna sztafeta Rzeszów Business Run. Wciąż jeszcze można zabrać 5-osobową drużynę, dołączyć do inicjatywy i tym samym wesprzeć rehabilitację 17-letniej Iwony. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeszowa.

Rzeszowska sztafeta to część ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, w której w całej Polsce pobiegnie rekordowa liczba ponad 29 tys. osób. Na popularność imprezy ma wpływ m.in. krótki, przystępny dystans. 3,5 km to odległość, którą jest w stanie pokonać większość osób.

W Rzeszowie organizatorzy przygotowali miejsca dla 500 uczestników, czyli 100 drużyn. 8 września zawodnicy ruszą z rzeszowskiego rynku o godzinie 10.30. Trasa biegu prowadzić będzie ul. Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, dalej ul. Szopena, przez Olszynki, a następnie bulwarem wzdłuż Wisłoka i dookoła Cmentarza Starego al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza. Powrót na rynek nastąpi ul. Kreczmera, Targową i Mickiewicza.
Reklama
W 2018 roku poprzez udział w imprezie 175 biegaczy pomogło 2 osobom z niepełnosprawnością ruchową, a na mecie najszybciej pojawiła się drużyna reprezentująca firmę PGE Obrót. Tym razem na liście startowej jest już 290 zawodników (58 drużyn), głównie przedstawicieli podkarpackich firm. Niektóre z nich, np. EME AERO, PGS Software czy Sii Rzeszów zarejestrowały nie jedną, lecz kilka drużyn.
Uczestnicy Rzeszów Business Run 2019 pomogą 17-letniej Iwonie, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Mimo swojej niepełnosprawności robi wszystko, żeby żyć tak, jak inne nastolatki. Marzy o ukończeniu szkoły i pracy jako technik mody. Codzienna rehabilitacja pomoże jej spełnić marzenia o sprawnym i samodzielnym poruszaniu się.

Więcej informacji o biegu i rejestracja tutaj: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego ws. śmierci 70-latka w Głogowie Młp.

GŁOGÓW MŁP. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wczoraj w nocy w Krakowie.

Rzeszów

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

RZESZÓW. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów.

Rzeszów

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Inwestycja może ruszyć już w marcu.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki 70-latka. Prokuratura: „Mamy do czynienia najprawdopodobniej z zabójstwem”

GŁOGÓW MŁP. Niewykluczone, że do śmierci 70-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Rzeszów

Malują usta na różowo, by walczyć z rakiem. Już niebawem Pink Lips Project

RZESZÓW. Kobiety będą miały szansę uczestniczyć w evencie profilaktyczno-edukacyjnym organizowanym w Galerii Rzeszów 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00.

Rzeszów

Wzrosną ceny za odbiór śmieci w Rzeszowie. W środę sesja nadzwyczajna

RZESZÓW. Radni w środę zajmą się m.in. projektem uchwały ustalającym nowy cennik za odbiór odpadów.

Rzeszów

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Placówka zdolna będzie pomieścić nawet 353 dzieci.

Rzeszów

Policja rozdaje „bilety lotnicze” dla poszukiwanych osób

RZESZÓW. Rzeszowska policja przygotowała „bilet lotniczy” na lot linii „Police Airlines”.

Reklama