Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Kładki rowerowe przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Czy uda się znaleźć wykonawcę?

Dodano: 12.12.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę kładek rowerowych przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Wszystkie przeprawy mają być budowane jako osobne elementy. Inwestycja ma się zakończyć w trzecim kwartale 2021 roku.

Dotychczas miasto próbowało znaleźć wykonawcę, który zająłby się budową kładki kompozytowej na moście Narutowicza. Starania okazały się bezskuteczne, a warunki stawiane przez firmy były pod względem finansowym nie do zaakceptowania dla miasta. Nie mniej jednak budowa kładki na ww. moście nie będzie jedyną inwestycją tego typu, choć wcześniejsze przetargi dotyczyły jedynie jednej części trzy częściowej inwestycji, zakładającej stworzenia kładki również na moście Lwowskim oraz moście Karpackim.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się wyłonić zwycięska ofertę oraz doprowadzić prace budowlane do końca, to przy moście Narutowicza powstanie dwukierunkowa kładka rowerowa o długości ok. 105 m, która ma zostać umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu. Druga części mówi o budowie wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów (o długości ok. 105 m) na moście Karpackim, która zostałaby zamontowana od strony Bulwarów.

Ostatnia cześć przetargu dotyczy budowy kładki rowerowej o długości ok. 86 metrów przy moście Lwowskim, od strony Kopca Konfederatów Barskich. Należy podkreślić, że każda z ww. części inwestycji zakłada budowę odpowiednich dojazdów i zjazdów z kładek. Wszystkie również zostaną odpowiednio oświetlone.
Reklama
Zważywszy na wcześniejsze niepowodzenie w postępowaniu przetargowym, tym razem sprawa również może okazać się skomplikowana. Dodajmy, że w przypadku tej inwestycji czas gra większą rolę niż zazwyczaj. Na przedsięwzięcie miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w wysokości. Jeżeli przez cały kolejny rok inwestycja nie znajdzie odpowiedniego wykonawcy, to dofinansowanie unijne przepadnie.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku. Z kolei dokumentacja przetargowa mówi o wymogu wykonania inwestycji przez zwycięską firmę do 31 sierpnia 2021 roku. Otwarcie ofert ma się odbyć 14 stycznia 2020 roku.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Rzeszów

Ponad 1 mln zł na działania organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowy na realizację 60 projektów. 

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Reklama