Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

Dodano: 19.08.2024 r. / Redakcja

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować. - Nikomu nic się nie stało, nie ma też zagrożenia dla innych instalacji - poinformował Konrad Mróz z biura prasowego Grupy PGE.

Pożar wybuchł przed godz. 13:00 na terenie remontowanej przez firmę zewnętrzną chłodni wentylatorowej w EC Rzeszów. Do gaszenia pożaru skierowano sześć zastępów straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego. Służbom szybko udało się zlokalizować źródło ognia.

Około godz. 14:00 Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie poinformowała w mediach społecznościowych, że ogień udało się ugasić. - Pożar budynku przy ulicy Ciepłowniczej w Rzeszowie jest ugaszony – czytamy w komunikacie.

W pożarze nikt nie został ranny. 

Jak poinformował Konrad Mróz z biura prasowego Grupy PGE "Zdarzenie nie ma wpływu na proces produkcji i dostaw ciepła i energii elektrycznej. Na czas remontu chłodnia była odstawiona z eksploatacji".

Przyczyny pożaru ustali specjalnie powołana komisja. 


Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Rzeszów

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Rzeszów

Zbadają poziom hałasu w Rzeszowie. Powstanie nowa mapa akustyczna miasta

RZESZÓW. Do końca maja przyszłego roku ma powstać nowa mapa akustyczna Rzeszowa. Poprzedzą ją badania miejskiego poziomu hałasu.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Reklama