Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

KMP w Rzeszowie: "Tegoroczny finał WOŚP przebiegł spokojnie"

Dodano: 29.01.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Rzeszowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz o porządek publiczny. Tegoroczny finał WOŚP w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów  – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszowscy policjanci, podobnie jak inne służby, wzięli udział w 32. Finale WOŚP, który odbył się wczoraj w całej Polsce, jak również w wielu miejscach za granicą. Funkcjonariusze ze wszystkich pionów czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników tego wydarzenia. Policjanci dbali o to, aby impreza przebiegła jak najbardziej spokojnie.
 
Rano, w sztabie WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 25 na ul. Starzyńskiego, rzeszowscy profilaktycy przeprowadzili krótkie szkolenie dla kwestujących. Przypomnieli wolontariuszom, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy.
Reklama
Na rzeszowskim Rynku stanęło miasteczko mundurowe. Na stoisku prowadzono m.in., rozmowy o bezpieczeństwie. Policjanci rozdawali również materiały profilaktyczne, elementy odblaskowe oraz słodycze. Przedstawicielki sekcji doboru z komendy wojewódzkiej, zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji. Policyjni kontrterrorysci oraz funkcjonariusze oddziału prewencji zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psich umiejętności, jakie zaprezentował pies przewodnik  z rzeszowskiej komendy. Po płycie rzeszowskiego rynku spacerował miś POPO, maskotka podkarpackiej policji, z którą można było zrobić sobie zdjęcie, z czego dzieci chętnie korzystały.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnych incydentów. Podobnie było na terenie całego powiatu rzeszowskiego.
 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiany w funkcjonowaniu fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę rzeszowska fontanna multimedialna będzie pracować w zmienionym trybie. Nie będą odbywać się pokazy dzienne i wieczorne.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza planuje wprowadzić system parkingowy

RZESZÓW. Od kilku dni, na terenie jednego z największych hipermarketów w Rzeszowie – E. Leclerc – obowiązuje system parkingowy. Podobne rozwiązanie ma być wprowadzone już wkrótce na sąsiednim parkingu należącym do CH...

Rzeszów

Pijani jechali do szpitala odebrać krewnego. Kierowca miał 3 promile

RZESZÓW. 36-letni kierowca i jego 59-letnia pasażerka, będąc pod wpływem alkoholu, wybrali się do szpitala odebrać swojego krewnego. Zamiast do placówki medycznej, trafili do izby wytrzeźwień. Dodatkowo okazało się, że 36-latek nie...

Rzeszów

Finał Rowerowego Maja. W akcji wzięło udział ponad 7 tys. uczniów i przedszkolaków

RZESZÓW. W finale około 750 cyklistów wyruszyło na około 16-kilometrową przejażdżkę ulicami miasta.

Rzeszów

Wisłokostrada. Trwa budowa dwóch mostów i estakady [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wykonawca Wisłokostrady realizuje prace przy budowie dwóch nowych mostów oraz dwujezdniowej estakady, która przebiegać będzie nad linią kolejową Kraków-Medyka.

Rzeszów

Wypadek na ul. Piłsudskiego w Rzeszowie. Piesza zderzyła się z motocyklistą

RZESZÓW. 27-letnia kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Nadchodzą upały. IMGW wydało ostrzeżenie dla Podkarpacia

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 37 stopni Celsjusza.

Rzeszów

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną czterech wypadków w Rzeszowie

RZESZÓW. Cztery wypadki odnotowali rzeszowscy policjanci podczas minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Przyczyną wszystkich zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa.

Reklama