Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Kolarstwo powróci do Rzeszowa. Odbędzie się Orlen Wyścig Narodowy 2020

Dodano: 07.11.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Rzeszów będzie gospodarzem kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów w 2020 roku. Zawody odbędą się 29-30 sierpnia i będą finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.

„Tegoroczny Orlen Wyścig Narodów pokazał wielki potencjał rywalizacji reprezentacji narodowych. To z jednej strony nawiązanie do czasów, w których polscy kibice mogli dopingować kolarzy w biało-czerwonych koszulkach, z drugiej odkrywanie przyszłych gwiazd zawodowego peletonu. Ten wyścig pokazuje żywiołową i pełną emocji stronę kolarstwa. Cieszę się, że w przyszłym roku wspólnie z firmą PKN Orlen będziemy mogli zaprosić wszystkich kibiców kolarstwa do Rzeszowa. Jestem przekonany, że po udanym debiucie wyścigu w gronie UCI Nations Cup U23 będziemy świadkami jeszcze ciekawszej walki najlepszych młodych kolarzy z całego świata” – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

OrlenWyścig Narodów po raz pierwszy został rozegrany w 2019 roku jako jeden z wyścigów UCI Nations CUP U23 – cyklu dla najbardziej utalentowanych młodych kolarzy. Cechą charakterystyczną tych wyścigów jest rywalizacja w barwach reprezentacji poszczególnych państw. Przyszłoroczny ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie się składał z dwóch etapów: jazdy drużynowej na czas i wyścigu ze startu wspólnego, a zawodnicy będą walczyć w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.
Reklama
„Po raz kolejny będziemy mieli okazję wspierać jedną z ciekawszych imprez kolarskich w Polsce. Dla PKN Orlen, poza korzyściami biznesowymi, które niesie za sobą sponsoring sportu zaangażowanie w kolarstwo ma też wymiar społeczny. W ten sposób dajemy szansę młodym i utalentowanym sportowcom na udział w prestiżowej imprezie i potwierdzenie swoich umiejętności” – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

W 2020 roku w ramach UCI Nations Cup U23 odbędzie się sześć wyścigów, między innymi Gent – Wevelgem w Belgii, Wyścig Pokoju w Czechach i Tour de l’Avenir we Francji. Orlen Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie nie tylko finałową imprezą cyklu, ale także ważnym sprawdzianem przed imprezami mistrzowskimi. Mistrzostwa Europy odbędą się 9-13 września we Włoszech (Trentino), a mistrzostwa świata 20-27 września w Szwajcarii (Aigle, Martigny).

Wyścigi należące do UCI Nations Cup U23 cieszą się dużym prestiżem i uznaniem. Młodzi zwycięzcy często odgrywają później główne role w zawodowym peletonie. W wyścigach tego cyklu startowali między innymi Tom Dumoulin, Fernando Gaviria, czy Nairo Quintana, dziś uznawani za gwiazdy światowego kolarstwa.  Na sam koniec przypomnijmy, że ostatnim razem kolarski świat zawitał w Rzeszowie w ramach wyścigu Tour de Pologne w 2017 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Reklama