Rzeszów - Środa, 05.08.2026
Reklama

Kolejna akcja policji na ulicach Rzeszowa. Na celowniku hulajnogi elektryczne

Dodano: 04.08.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek, 3 sierpnia 2026 roku, rzeszowscy policjanci przeprowadzili ponad 30 kontroli osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Działania miały związek ze spotkaniem młodych użytkowników tych pojazdów, którzy — według policji — ponownie próbowali zorganizować nielegalny przejazd ulicami miasta.

Uczestnicy zaczęli gromadzić się w rejonie centrum kulturalno-handlowego Millenium Hall. Część z nich przeniosła się następnie na Rzeszowskie Bulwary. Łącznie, w mniejszych i większych grupach, zebrało się kilkadziesiąt osób.

Aby zapobiec niebezpiecznym zachowaniom i nielegalnemu przejazdowi, policja podjęła działania kontrolne i zabezpieczające. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy miejskiej i wojewódzkiej, policjanci Oddziału Prewencji Policji oraz pionu kryminalnego.

Mundurowi wylegitymowali 31 użytkowników hulajnóg i ujawnili 19 wykroczeń. Mandatami ukarano 14 osób, a pięć pouczono. Ośmioro nieletnich odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie przypomina, że zdarzenia drogowe z udziałem hulajnóg elektrycznych mogą mieć tragiczne konsekwencje. Funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów, aby rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznej jazdy i sprawdzali, czy korzystają one z hulajnóg zgodnie z przepisami.

Po drogach publicznych hulajnogą elektryczną mogą poruszać się osoby, które ukończyły 13 lat i posiadają kartę rowerową lub odpowiednie prawo jazdy. Pojazdem może jechać tylko jedna osoba. Zabronione jest przewożenie pasażerów, zwierząt oraz przedmiotów.

Kierujący powinien korzystać przede wszystkim z drogi dla rowerów, z maksymalną prędkością 20 km/h. Jazda jezdnią jest dozwolona jedynie wtedy, gdy nie ma drogi rowerowej, a na danym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Reklama

Czytaj również

Policyjna akcja na ulicach Rzeszowa. Skontrolowano 70 pojazdów

RZESZÓW. „Cichy Rzeszów” – pod takim hasłem rzeszowscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było wyeliminowanie z ruch...

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie poszukuje firmy, która wybuduje Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej. Potencjalni wykonawcy mają czas do 24 października na złożenie ofert.

Rzeszów

Pomnik Walk Rewolucyjnych pozostaje w rejestrze zabytków

RZESZÓW. „Bitwa” o Pomnik Walk Rewolucyjnych (zwany również Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego) zakończona. Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, słynny rzeszowski monument pozostaje w rejestrze zabytków.

Rzeszów

Nowość na lotnisku w Jasionce. Większy komfort dla pasażerów

RZESZÓW. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka pojawiły się nowe, wygodne siedziska dla pasażerów. Montaż odbył się nocą, aby nie zakłócać pracy terminala. Na inwestycję, która ma poprawić komfort podróżnych, przeznaczono blisko 745 tys. zł.

Rzeszów

Rzeszowska policja poszukuje świadków potrącenia pieszej na ul. Strażackiej

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują osób, które mogą mieć wiedzę na temat potrącenia 42-letniej kobiety na ulicy Strażackiej w Rzeszowie.

SOBOTA DLA RODZICA

Rzeszowskie żłobki będą działać także w soboty

RZESZÓW. Nowość w rzeszowskich żłobkach - ”Sobota dla rodzica”. Zgodnie z wtorkową decyzją miejskich radnych, rzeszowskie żłobki będą czynne w wybrane soboty. Usługa będzie dodatkowo płatna.

Rzeszów

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rzeszów

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 8 tys. roślin

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad osiem tysięcy roślin - drzew, krzewów, bylin i traw. Ozdobią parki, skwery, zieleńce oraz pasy zieleni przy drogach.

Reklama