Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

Dodano: 15.04.2021 r.

Na zdj. Katarzyna i Adam Bałdyga, właściciele firmy / fot. Materiały prasowe
Na zdj. Katarzyna i Adam Bałdyga, właściciele firmy / fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje magazyny o powierzchni 4 tys. m. kw. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Rodzinna firma Buty Jana działa od 2002 r. Swoje produkty w 90 proc. sprzedaje na międzynarodowym rynku, w tym m.in. do krajów UE, ale także na Ukrainę, do USA i Japonii. Kojarzona jest przede wszystkim z branżą obuwia sportowego, ale obecnie poszerza swój asortyment o odzież sportową i akcesoria, czyli wszystko to, co może kojarzyć się z aktywnością fizyczną.

Firma posiada aktualnie ok. 1700 m.kw. powierzchni magazynowej zlokalizowanej w gminie Boguchwała. W związku z poszerzeniem oferty, firma zamierza wybudować nowy magazyn o powierzchni ok. 4 tys. m.kw. na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Koszt inwestycji to 12 mln zł.
Reklama
Obecnie w firmie zatrudnionych jest 40 osób. W związku z inwestycją na Dworzysku, liczba pracowników ma wzrosnąć do 60 osób.
 
***
Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy – Polska - Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 25 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.
 
 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczny Autobus na ulicach Rzeszowa. Sprawdź styczniowy rozkład jazdy

RZESZÓW. Jeszcze do połowy stycznia po ulicach Rzeszowa będzie kursował udekorowany świątecznie autobus komunikacji miejskiej. Możecie go spotkać na różnych liniach. Szczegółowy rozkład jazdy na najbliższe tygodnie znajdziecie poniżej.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Suzuki wbiło się w elewację budynku, 2 osoby w szpitalu

RZESZÓW. 51-letni kierowca Suzuki, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w elewację budynku, a następnie potrącił idące chodnikiem kobiety. Obydwie poszkodowane trafiły do szpitala.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie w rozkładach jazdy dwóch linii autobusowych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. Sprawdź, jak będą kursowały autobusy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa ważnej drogi w południowo-wschodniej części miasta. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie łącznika ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Postępują prace na budowie strategicznej inwestycji na lotnisku w Jasionce [ZDJĘCIA]

RZESZÓW/JASIONKA. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka trwają prace związane z realizacją II etapu budowy równoległej drogi kołowania oraz infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2026 roku. - Prowadzone prace nie...

Rzeszów

Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Kolejny ważny etap budowy ponad 2-kilometrowego tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica został zakończony. Wykonawca inwestycji zamontował ostatni betonowy segment wewnętrznej obudowy tunelu.

Rzeszów

Uwaga mieszkańcy. Zmiany terminów odbioru śmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz noworocznym, zmianie ulegnie harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Jeśli nie chcesz, aby śmieci zalegały Ci w domu, sprawdź w jakie dni odbędzie się zbiórka.

Reklama