Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa
Dodano: 26.01.2023 r.
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych. Dostarczy je firma Solaris. Inwestycja o wartość 20 mln zł jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.
Do przetargu na zakup nowych autobusów zgłosiły się dwie firmy. Wybrana została oferta firmy Solaris, z którą niebawem podpisana zostanie umowa.
- Pierwotnie w ramach tego zadania kupione miały zostać autobusy zasilane gazem CNG. Jednak w związku z wysokimi kosztami eksploatacji tego typu pojazdów zapadła decyzja z zmianie i zakupie autobusów elektrycznych, których eksploatacja jest obecnie tańsza od „gazowców” – wyjaśnia Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.
Nowe, niskopodłogowe autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej z tablicami LED/LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, biletomaty. Pojazdy zabiorą na pokład min. 50 pasażerów. Miasto zakupi również sześć ładowarek stacjonarnych.
Koszt zakupu sześciu elektrycznych autobusów to 20,661 mln zł. Pojazdy dotrą do Rzeszowa w ciągu 26 tygodni od daty podpisania umowy.
RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.
RZESZÓW. Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie.
RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU.
RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz