Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Kolejne kontrole policyjne w autobusach MPK. Ujawniono 20 osób bez maseczek

Dodano: 10.07.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów MPK. Skontrolowano niemal 840 pasażerów. 20 osób zostało pouczonych.

Na początku lipca, na prośbę Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, rzeszowscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskim rozpoczęli kontrole autobusów komunikacji miejskiej oraz akcję informacyjną wśród pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Podczas kontroli prowadzonych w ubiegłym tygodniu, policjanci sprawdzili 123 autobusy, skontrolowali 775 pasażerów. Podczas kontroli ujawnili 13 osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. 12 osób pouczyli.

W środę i w czwartek (8 i 9 lipca) policjanci ponownie sprawdzali czy pasażerowie komunikacji miejskiej przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzili 175 autobusów komunikacji publicznej i skontrolowali niemal 840 pasażerów. Wobec 20 osób, które zignorowały zasady, zastosowano pouczenie.  

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Reklama