Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Kolejne kontrole policyjne w autobusach MPK. Ujawniono 20 osób bez maseczek

Dodano: 10.07.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów MPK. Skontrolowano niemal 840 pasażerów. 20 osób zostało pouczonych.

Na początku lipca, na prośbę Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, rzeszowscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskim rozpoczęli kontrole autobusów komunikacji miejskiej oraz akcję informacyjną wśród pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Podczas kontroli prowadzonych w ubiegłym tygodniu, policjanci sprawdzili 123 autobusy, skontrolowali 775 pasażerów. Podczas kontroli ujawnili 13 osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. 12 osób pouczyli.

W środę i w czwartek (8 i 9 lipca) policjanci ponownie sprawdzali czy pasażerowie komunikacji miejskiej przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzili 175 autobusów komunikacji publicznej i skontrolowali niemal 840 pasażerów. Wobec 20 osób, które zignorowały zasady, zastosowano pouczenie.  

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Rzeszów

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

RZESZÓW. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. 

Rzeszów

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Rzeszów

Wykaz inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Drogą ekspresową z Rzeszowa do Lublina pojedziemy w 2022 r.

RZESZÓW, PODKARPACIE. W realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Rzeszów

Akcja „Pokój dla Żaka” bezpłatnie pomaga studentom w znalezieniu mieszkania

RZESZÓW. Akcja jest prowadzona przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, aby ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

Rzeszów

26-latek z powiatu rzeszowskiego potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Rzeszów

Kolejne utrudniania w związku z 28. Rajdem Rzeszowskim. Tym razem chodzi o komunikacje miejską

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa muszą przygotować się na pewne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Utrudnienia w mieście w związku z 28. Rzeszowskim Rajdem Samochodowym [MAPY]

RZESZÓW. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa oraz drogami gminy Boguchwała i Lubenia.

Reklama