Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

Dodano: 01.03.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę. Zabrały wszystko, co od czwartku podarowali Ukraińcom Rzeszowianie.

- Mieszkańcy Rzeszowa po raz kolejny pokazali, że są wspaniałymi ludźmi o wielkich sercach. Bardzo szybko zebraliśmy mnóstwo rzeczy, o które apelowali nasi ukraińscy przyjaciele. W pomoc jest zaangażowanych mnóstwo ludzi, jestem dumny i wzruszony kiedy to obserwuję – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wczoraj wieczorem spod hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu wyjechały cztery tiry wypełnione darami. Pojechały głównie do Iwano - Frankiwska oraz w rejon obwodu lwowskiego. Zabrały wszystko, co udało się do tej pory zebrać w punktach na terenie miasta.

Jak informują przedstawiciele ukraińskich miast, w tej chwili najbardziej potrzebne są: opatrunki, apteczki, śpiwory, materace, karimaty, koce, latarki, baterie, powerbanki, ładowarki, pieluszki, środki higieniczne i generatory prądu. Pełną, na bieżąco aktualizacowaną listę potrzebnych produktów można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Rzeszowa w zakładce "Rzeszów dla Ukrainy/Zbiórka darów". 
Reklama
Dary można przynosić do filii Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Zespołu Szkół Gospodarczych. Punkty działają codziennie, są otwarte w godzinach 12:00 - 20:00. Potrzebujące osoby z Ukrainy, w każdym w tych punktów mogą bezpłatnie odebrać zgromadzone tam dary - codziennie w godzinach 13:00 – 19:00. Na miejscu wystarczy wylegitymować się paszportem.


 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Diecezja rzeszowska zbiera na powodzian. Miasto przekaże 200 tys. dla mieszkańców gminy Chmielnik

RZESZÓW. W minionym tygodniu intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód mieszkańcom Podkarpacia. We wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Reklama