Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Kolejne uprawnienia doktorskie dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dodano: 07.02.2019 r.

fot. Uniwersytet Rzeszowski
fot. Uniwersytet Rzeszowski
RZESZÓW. Najpierw Wydział Medyczny i Wydział Prawa i Administracji, teraz Wydział Biologiczno-Rolniczy zdobywa kolejne uprawnienia doktorskie.

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów, po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podjęła decyzję o przyznaniu z dniem 28 stycznia 2019 r. Wydziałowi Biologiczno-Rolniczemu Uniwersytetu Rzeszowskiego uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia.

Wydział posiada wysoki potencjał naukowo-badawczy o zasięgu krajowym i międzynarodowym, o czym świadczą dwukrotnie uzyskane międzynarodowe nagrody „Elsevier Research Impact Leaders Awards”.

„W ramach programu Ministra NiSW „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” Wydział otrzymał dofinansowanie w kwocie 9,5 mln zł na realizację projektu: „Rozwój potencjału badawczego w obszarze nauk rolniczych UR szansą dla gospodarki żywnościowej” – mówi prof. dr hab. Czesław Puchalski – Dziekan Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Reklama
Wydział Biologiczno-Rolniczy zrealizował, w okresie ostatnich 5 lat, szereg projektów, grantów badawczych NCN, NCBiR o wartości ponad 60 mln zł. Ponadto jest niekwestionowanym liderem w zakresie uzyskanych patentów, wdrożeń i współpracy z gospodarką.

Warto dodać, że kilka dni temu informowaliśmy o tym, iż Wydział Medyczny i Wydział Prawa i Administracji UR również uzyskał uprawnienia doktorskie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa. Zbliżamy się do 200 tys.

RZESZÓW. O 2,4 % wzrosła liczba ludności w Rzeszowie w 2019 r. W porównaniu z poprzednim rokiem zawarto więcej małżeństw. Więcej było też zgonów, mniej natomiast było urodzeń.

Rzeszów

Telefoniczny dyżur ekspertów ZUS dotyczący emerytur i rent

RZESZÓW. W najbliższy czwartek eksperci ZUS będą odpowiadali na pytania klientów.

Rzeszów

Biało-żółte krawężniki przy zatokach autobusowych. "Aby było bezpieczniej"

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa malowanie krawężników przy zatokach autobusowych. Docelowo prace mają objąć wszystkie przystanki.

Rzeszów

Powstało kolejne izolatorium. Tym razem w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono drugie na Podkarpaciu tzw. izolatorium.  Pierwsze powstało w Łańcucie, w Bursie - Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Rzeszów

Wiemy, gdzie w Rzeszowie pojawią się kolejne maseczkomaty

RZESZÓW. Mamy listę ulic, na których zamontowane zostaną automaty ze środkami ochrony osobistej. 

Rzeszów

Pożary traw i nieużytków rolnych na Zalesiu. Dwukrotna interwencja strażaków

RZESZOW. Strażacy z PSP i OSP Rzeszów-Zalesie dwukrotnie wyjeżdżali dziś do pożarów.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Reklama