Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Kolejne utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

Dodano: 16.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie poinformował o zmianach w organizacji ruchu w obrębcie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej, jakie będą obowiązywać w trakcie najbliższego weekendu.

Inwestycja, która ułatwi mieszkańcom Słociny i Zalesia dojazd do centrum

Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Trasa będzie miała długość 1,4 km. Szerokość jezdni wyniesie 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki , ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz ekrany akustyczne.

Dzięki nowej trasie mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.
Zgodnie z umową, łącznik ma być gotowy do końca tego roku.

W weekend Tymczasowa Organizacja Ruchu

Reklama

Duża część prac w ramach inwestycji prowadzona jest w rejonie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego z al. Armii Krajowej. W związku z planowanym wykonaniem warstwy ścieralnej, w najbliższy weekend w obrębie tego skrzyżowania wystąpią utrudnienia w ruchu.

„W dniu 19.09.2025 r. od godz. 18.00 (piątek) do dnia 21.09.2025 r. (niedziela) w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego zostanie wprowadzona Tymczasowa Organizacja Ruchu, polegająca na przemiennym zamknięciu jednego z pasów ruchu wzdłuż al. Armii Krajowej (relacji północ – południe), zamknięciu relacji lewoskrętnych oraz CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE ul. Krzyżanowskiego na obszarze prowadzonych prac” – czytamy w komunikacie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Na czas prowadzonych robót, wyznaczony zostanie objazd przez al. Rejtana i ul. Paderewskiego. Jak zaznacza MZD „możliwość przejazdu przez al. Armii Krajowej nie zostanie zamknięta”.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Maroka

RZESZÓW/JASIONKA. W piątek spod rzeszowskiego lotniska, z kompletem pasażerów, wystartował pierwszy samolot do popularnego kurortu w południowym Maroku, Agadiru.

Rzeszów

Rzeszów z coraz większą ofertą nowych mieszkań. Które inwestycje najbardziej zainteresowały kupujących?

RZESZÓW. Mimo rosnących cen mieszkań w Rzeszowie i wyzwań związanych z kredytami, dziś to kupujący jest na wygranej pozycji – oferta nowych lokali dostępnych w sprzedaży w ciągu ostatniego roku wzrosła o...

Reklama