Rzeszów - Niedziela, 10.05.2026
Reklama

Kolejne utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

Dodano: 16.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie poinformował o zmianach w organizacji ruchu w obrębcie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej, jakie będą obowiązywać w trakcie najbliższego weekendu.

Inwestycja, która ułatwi mieszkańcom Słociny i Zalesia dojazd do centrum

Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Trasa będzie miała długość 1,4 km. Szerokość jezdni wyniesie 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki , ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz ekrany akustyczne.

Dzięki nowej trasie mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.
Zgodnie z umową, łącznik ma być gotowy do końca tego roku.

W weekend Tymczasowa Organizacja Ruchu

Reklama

Duża część prac w ramach inwestycji prowadzona jest w rejonie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego z al. Armii Krajowej. W związku z planowanym wykonaniem warstwy ścieralnej, w najbliższy weekend w obrębie tego skrzyżowania wystąpią utrudnienia w ruchu.

„W dniu 19.09.2025 r. od godz. 18.00 (piątek) do dnia 21.09.2025 r. (niedziela) w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego zostanie wprowadzona Tymczasowa Organizacja Ruchu, polegająca na przemiennym zamknięciu jednego z pasów ruchu wzdłuż al. Armii Krajowej (relacji północ – południe), zamknięciu relacji lewoskrętnych oraz CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE ul. Krzyżanowskiego na obszarze prowadzonych prac” – czytamy w komunikacie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Na czas prowadzonych robót, wyznaczony zostanie objazd przez al. Rejtana i ul. Paderewskiego. Jak zaznacza MZD „możliwość przejazdu przez al. Armii Krajowej nie zostanie zamknięta”.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bez niespodzianek w meczu z Vervą Warszawa

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w hali Podpromie z liderem tabeli, Vervą Warszawa ORLEN Paliwa 1:3.

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa przeciwko parkingowi na ul. Ciepłowniczej. Będzie apel do wojewody

RZESZÓW. Radni apelują do wojewody podkarpackiego o unieważnienie uchwały Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Rzeszów

WSIiZ stawia na ekologię. Z własnym kubkiem kawa i herbata taniej

Z własnym kubkiem studenci kupią taniej kawę i herbatę w punktach gastronomicznych uczelni, natomiast uczniowie ALO w zamian za stare firanki, otrzymają bezpłatnie ekoworeczek na zakupy.  

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty pod Rzeszowem

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 19:00 w Pogwizdowie Starym w powiecie rzeszowskim.

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Reklama