Rzeszów - Piątek, 08.05.2026
Reklama

Kolejne utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

Dodano: 16.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie poinformował o zmianach w organizacji ruchu w obrębcie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej, jakie będą obowiązywać w trakcie najbliższego weekendu.

Inwestycja, która ułatwi mieszkańcom Słociny i Zalesia dojazd do centrum

Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Trasa będzie miała długość 1,4 km. Szerokość jezdni wyniesie 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki , ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz ekrany akustyczne.

Dzięki nowej trasie mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.
Zgodnie z umową, łącznik ma być gotowy do końca tego roku.

W weekend Tymczasowa Organizacja Ruchu

Reklama

Duża część prac w ramach inwestycji prowadzona jest w rejonie skrzyżowania ul. Krzyżanowskiego z al. Armii Krajowej. W związku z planowanym wykonaniem warstwy ścieralnej, w najbliższy weekend w obrębie tego skrzyżowania wystąpią utrudnienia w ruchu.

„W dniu 19.09.2025 r. od godz. 18.00 (piątek) do dnia 21.09.2025 r. (niedziela) w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego zostanie wprowadzona Tymczasowa Organizacja Ruchu, polegająca na przemiennym zamknięciu jednego z pasów ruchu wzdłuż al. Armii Krajowej (relacji północ – południe), zamknięciu relacji lewoskrętnych oraz CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE ul. Krzyżanowskiego na obszarze prowadzonych prac” – czytamy w komunikacie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Na czas prowadzonych robót, wyznaczony zostanie objazd przez al. Rejtana i ul. Paderewskiego. Jak zaznacza MZD „możliwość przejazdu przez al. Armii Krajowej nie zostanie zamknięta”.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy Zespół Oświatowo-Wychowawczy?

RZESZÓW. Ratusz ma budowę w planach, jednak obowiązuje kolejność.

Rzeszów

Sześć firm zainteresowanych budową Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Wszystkie oferty przekraczają zarezerwowaną na inwestycje kwotę.

Rzeszów

Koniec z darmowym parkingiem na lotnisku w Jasionce. Od lipca zaczną obowiązywać opłaty

RZESZÓW. „W tej chwili trwa przebudowa parkingu. Opłaty planujemy wprowadzić od 1 lipca” – informuje Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rzeszów

Ponad 4 mln zł za budowę kładki rowerowej przy moście Narutowicza? Miasto mówi nie

Zgodnie z planem, 24 maja odbyło się otwarcie ofert. 30 maja przetarg unieważniono.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła poszukiwania nowych studentów

RZESZÓW. 1 czerwca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia.

Rzeszów

Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wyróżnienie zostało przyznane przez Senat uczelni w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań Księdza Profesora z zakresu nauk teologicznych...

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie Bieg Świadomości o Zespole Pradera – Williego. Będą również atrakcje i koncerty na Rynku

RZESZÓW. „Zróbmy pomarańczową rewolucję!” – to hasło Biegu Świadomości o Zespole Pradera-Williego, który już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie. 

Rzeszów

Auchan Krasne wprowadza "ciche godziny" dla klientów ze spektrum autyzmu

RZESZÓW. Przyciemnione światła, brak muzyki i komunikatów, uprzywilejowana kasa...

Reklama