Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

Dodano: 18.07.2023 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotować dokumentację robót i kompleksowo je wykonać. Prace obejmą adaptację istniejącego, nieużytkowego poddasza na potrzeby świetlicy i magazynu sprzętu. Wybudowane zostaną schody, toalety, aneks kuchenny i suszarnia węży. Dach oraz fundamenty budynku mają być ocieplone, przewidziano także rozbudowę instalacji ogrzewania. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

OSP Biała mieści się w budynku parterowym, wolnostojącym przy ul. kard. Karola Wojtyły 299. Obecnie układ funkcjonalny budynku składa się z dwóch hal garażowych oraz zaplecza higieniczno-sanitarnego, kuchennego i socjalnego.

W poprzednim etapie zmodernizowane zostały garaże, zamontowano także nowy system ogrzewania, zasilany ekologicznym piecem gazowym. Odnowiono także sanitariaty i pomieszczenie gospodarcze. W przyszłości OSP udostępni część swojego placu na parking, który będzie służył m.in. gościom domu kultury i szkoły.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Rzeszów

Pożar magazynów hurtowni tkanin w Strażowie k. Rzeszowa. W akcji ponad 120 strażaków

RZESZÓW. Do pożaru doszło we wtorek wieczorem. W momencie pojawienia się ognia, w hurtowni nie było pracowników.

Rzeszów

Tłumy na basenach ROSiR w Rzeszowie. Kąpielisko czynne do 4 września

RZESZÓW. Ponad 71 tysięcy osób skorzystało już w tym sezonie z kapieliska przy ul. Pułaskiego. Sezon kąpielowy potrwa do 4 września.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Pod kołami pociągu zginęła 37-letnia kobieta

RZESZÓW. Wczoraj w miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim pociąg potrącił 37-letnią kobietę. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rzeszów

14. edycja kultowej konferencji InternetBeta

RZESZÓW. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 września 2022 r. w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej koło Rzeszowa.

Rzeszów

Policjanci z rzeszowskiej drogówki mają nowe motocykle BMW

RZESZÓW. Funkcjonariusze od piątku patrolują na nich drogi Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Przejazd kolejowy na ul. Langiewicza zamknięty do 26 sierpnia

RZESZÓW. Do piątku potrwają prace prowadzone na przejeździe kolejowym na ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Reklama