Rzeszów - Wtorek, 11.11.2025
Reklama

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

Dodano: 06.06.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To kolejne prace, jakie zostaną wykonane na stadionie Grunwaldu Budziwój. Wybrali je mieszkańcy w głosowaniu na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na tegoroczne inwestycje zarezerwowano 400 tys. zł. Plan zakłada przede wszystkim budowę piłkochwytów i ogrodzenia od strony zachodniej boiska. Przy okazji wybudowane zostaną schody, umocniona skarpa, a nawierzchnia boiska treningowego zostanie odnowiona. Przy okazji powstaną także fundamenty pod maszty oświetleniowe, które mają być montowane w kolejnych etapach.

Stadion Grunwaldu jest modernizowany sukcesywnie od kilku lat. Wcześniej udało się tutaj m.in. wybudować dwie trybuny dla kibiców, ustawić piłkochwyty, ogrodzenie i wybudować fundamenty pod oświetlenie od strony wschodniej, a także wzmocnić konstrukcję skarpy od tej strony boiska. Na stadionie ustawiono także kontenery szatniowe.

W przyszłości ma tu powstać także nowy budynek klubowy, a boisko zostanie oświetlone.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Reklama