Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

Dodano: 06.06.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To kolejne prace, jakie zostaną wykonane na stadionie Grunwaldu Budziwój. Wybrali je mieszkańcy w głosowaniu na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na tegoroczne inwestycje zarezerwowano 400 tys. zł. Plan zakłada przede wszystkim budowę piłkochwytów i ogrodzenia od strony zachodniej boiska. Przy okazji wybudowane zostaną schody, umocniona skarpa, a nawierzchnia boiska treningowego zostanie odnowiona. Przy okazji powstaną także fundamenty pod maszty oświetleniowe, które mają być montowane w kolejnych etapach.

Stadion Grunwaldu jest modernizowany sukcesywnie od kilku lat. Wcześniej udało się tutaj m.in. wybudować dwie trybuny dla kibiców, ustawić piłkochwyty, ogrodzenie i wybudować fundamenty pod oświetlenie od strony wschodniej, a także wzmocnić konstrukcję skarpy od tej strony boiska. Na stadionie ustawiono także kontenery szatniowe.

W przyszłości ma tu powstać także nowy budynek klubowy, a boisko zostanie oświetlone.

 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Reklama