Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony.

Ratusz planuje przedłużenie ul. Wyspiańskiego w kierunku al. Witosa, by udrożnić układ drogowy i lepiej skomunikować rozwijające się osiedla na południu Rzeszowa. Obecnie ul. Wyspiańskiego łączy się z ul. Pleśniarowicza, a dalej – przez ul. Wiktora – z al. Witosa. Odcinek poprowadzony na wprost w stronę al. Witosa pozostaje jednak drogą ślepą.

Będzie to kolejny etap rozbudowy tej ulicy. W 2023 roku przebudowano odcinek prowadzący w kierunku ronda im. Tomasza Stańki, który był bardzo wąski, co powodowało utrudnienia w ruchu. Jezdnię poszerzono do dwóch pasów, wybudowano dwumetrowy chodnik, przebudowano oświetlenie i kanalizację deszczową oraz wymieniono grunt o niskiej nośności.

Niespełna rok później oddano do użytku 140-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wołyńską w kierunku ul. Strzyżowskiej, z jezdnią o dwóch pasach ruchu (po 3,5 metra), ścieżką rowerową oraz chodnikami po obu stronach.

Latem ubiegłego roku zakończyła się kolejna inwestycja – na blisko 800-metrowym fragmencie ulicy, biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych, ułożono nową podbudowę i asfaltową nawierzchnię.

Teraz ratusz przygotowuje czwarty, ostatni etap prac przy tej ulicy – budowę jej przedłużenia i połączenia z al. Witosa. Trwa przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz – w ramach opcji – będzie pełnić nadzór autorski.


Mapka poglądowa przedstawiająca miejsce inwestycji - RESinet.pl / AI

Reklama

Projektowana droga ma przebiegać przez teren pomiędzy parkingiem hipermarketu B1 a stacją benzynową Orlen. Inwestycja zakłada budowę około 120-metrowego odcinka jezdni o szerokości ok. 6 metrów oraz wykonanie pasów włączenia do al. Witosa o łącznej długości ok. 250 metrów. Powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa, a kolidująca z inwestycją zatoka autobusowa zostanie przełożona.

Projekt obejmie również budowę odwodnienia, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz przebudowę kolidującej infrastruktury.

Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 10 marca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Rzeszów

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

RZESZÓW. Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1 kursantów.

Rzeszów

Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów wraca do klubu

RZESZÓW. Kontrakt z 37-letnim siatkarzem został podpisany do końca obecnego sezonu.

Rzeszów

Zaginiony Ukrainiec, mieszkający w Rzeszowie, mógł zostać porwany. Prokuratura poszukuje nagrań

RZESZÓW. Ostatni przypadek, kiedy widziano 22-latka, miał miejsce 26 grudnia na stacji paliw w Krasnem.

Rzeszów

Miasto ma gotową koncepcje na stok narciarski w Matysówce

RZESZÓW. Kolejnym etapem realizacji będzie ogłoszenie przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Rzeszów

Ewa Leniart ponownie zasiądzie na stanowisku wojewody podkarpackiego

RZESZÓW, PODKARPACIE. Mateusz Morawiecki na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.

Rzeszów

28. Finał WOŚP. W Rzeszowie zebrano ok. 400 tys. zł. Rekordzistka zebrała ponad 11 tys. zł. [FOTO]

RZESZÓW. Spośród czterech sztabów, najwięcej udało się zebrać w Młodzieżowym Domu Kultury.

Rzeszów

Zaginęła 43-letnia rzeszowianka. Nie ma z nią kontaktu od 19 grudnia 2019 roku

RZESZÓW. Zaginiona miała wyjechać do Holandii w celach zarobkowych. Od grudnia nie można się z nią skontaktować.

Reklama