Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony.

Ratusz planuje przedłużenie ul. Wyspiańskiego w kierunku al. Witosa, by udrożnić układ drogowy i lepiej skomunikować rozwijające się osiedla na południu Rzeszowa. Obecnie ul. Wyspiańskiego łączy się z ul. Pleśniarowicza, a dalej – przez ul. Wiktora – z al. Witosa. Odcinek poprowadzony na wprost w stronę al. Witosa pozostaje jednak drogą ślepą.

Będzie to kolejny etap rozbudowy tej ulicy. W 2023 roku przebudowano odcinek prowadzący w kierunku ronda im. Tomasza Stańki, który był bardzo wąski, co powodowało utrudnienia w ruchu. Jezdnię poszerzono do dwóch pasów, wybudowano dwumetrowy chodnik, przebudowano oświetlenie i kanalizację deszczową oraz wymieniono grunt o niskiej nośności.

Niespełna rok później oddano do użytku 140-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wołyńską w kierunku ul. Strzyżowskiej, z jezdnią o dwóch pasach ruchu (po 3,5 metra), ścieżką rowerową oraz chodnikami po obu stronach.

Latem ubiegłego roku zakończyła się kolejna inwestycja – na blisko 800-metrowym fragmencie ulicy, biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych, ułożono nową podbudowę i asfaltową nawierzchnię.

Teraz ratusz przygotowuje czwarty, ostatni etap prac przy tej ulicy – budowę jej przedłużenia i połączenia z al. Witosa. Trwa przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz – w ramach opcji – będzie pełnić nadzór autorski.


Mapka poglądowa przedstawiająca miejsce inwestycji - RESinet.pl / AI

Reklama

Projektowana droga ma przebiegać przez teren pomiędzy parkingiem hipermarketu B1 a stacją benzynową Orlen. Inwestycja zakłada budowę około 120-metrowego odcinka jezdni o szerokości ok. 6 metrów oraz wykonanie pasów włączenia do al. Witosa o łącznej długości ok. 250 metrów. Powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa, a kolidująca z inwestycją zatoka autobusowa zostanie przełożona.

Projekt obejmie również budowę odwodnienia, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz przebudowę kolidującej infrastruktury.

Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 10 marca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Rzeszów

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Rzeszów

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3

RZESZÓW. Cała inwestycja ma kosztować ok. 8 mln zł.

Rzeszów

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Kontakty z Rushmoor, liczącym ok. 91 tys. osób, zostały nawiązane w grudniu 2018 r.

Rzeszów

9. edycja festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna. Grotowski. Kantor” odwołana. Miasto nie ma pieniędzy

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że w przyszłym roku nie zamierza rezygnować z organizacji festiwalu.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego sponsora. Przygotowano również specjalną ofertę

RZESZÓW. Umowę podpisano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Przy ul. Boya-Żeleńskiego zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich

RZESZÓW. Odkryto niemal kilogram marihuany, 11 krzewów konopi oraz ponad 200 gramów mefedronu.

Rzeszów

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w UMWP w Rzeszowie.

Reklama