Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta, a na niej radni rzeszowscy zajmą się m.in. projektem uchwały mówiącym, że placówki handlu detalicznego, zakłady usługowe mają funkcjonować od 05.00 do 24.00. Stacji paliw takie ograniczenie nie będzie obowiązywać.

Po wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu na Śródmieściu po godz. 22.00, Ratusz przygotował kolejną kontrowersyjną uchwałę. Tym razem dotyczy ona całego Rzeszowa i związana jest z wszystkimi placówkami handlowymi na terenie miasta.

„Całodobowe sklepy to te, które sprzedają alkohol. Dochodziły do nas sygnały o awanturach i nieprzyjemnych sytuacjach w ich obrębie. W związku z tym uważamy, że handel po godz. 24.00 powinien być wstrzymany” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00. Ograniczenie godzin otwarcia nie będzie dotyczył stacji paliw, hoteli, moteli, zajazdów, schronisk, placówek świadczących usługi drogowe, medyczne i parkingowe oraz kin, teatrów i filharmonii.

Zakłady gastronomiczne również działać będą bez ograniczeń. Przypominamy, że IX sesja Rady Miasta Rzeszowa odbędzie się 26 marca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Rzeszów

Już w sobotę otwarcie pijalni czekolady w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższą sobotę planowane jest otwarcie pijalni czekolady w Millenium Hall. Na wielbicieli słodkości czekają liczne atrakcje, m.in. największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Rzeszów

Rozbudowa budynku głównego UR idzie zgodnie z planem

RZESZÓW. Już ponad rok trwa przebudowa budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C. Prace powoli zmierzają ku końcowi.

Rzeszów

Jest projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych w Rzeszowie

RZESZÓW. Gotowy jest projekt uchwały wprowadzającej konsultacje społeczne w ważnych kwestiach dla Rzeszowa.

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

Rzeszów

Budowa drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto zmierza ku końcowi

RZESZÓW. Inwestycja polegająca m.in. na budowie drogi łączącej ul. Wierzbową z al. Kopisto jest już bliska finalizacji. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec tego roku.

Reklama