Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

Dodano: 14.11.2022 r.

fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. To znacznie wyższy wynik, niż w tym samym miesiącu w poprzednim roku. Lepiej było tylko w 2018 r.

– Cieszy nas fakt, że tak szybko odbudowujemy ruch pasażerski po pandemicznym kryzysie w naszej branży. W szczególności chciałbym podziękować pracownikom lotniska Rzeszów-Jasionka, którzy od wielu miesięcy stawiają czoła wyzwaniom, jakie wiążą się ze zwiększonym ruchem pasażerskim i towarowym – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Liczba pasażerów obsłużonych w październiku br. to wynik o 77% lepszy od analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Jedynie w 2018 roku w Jasionce obsłużono o 3 procent więcej podróżnych. Tak dobry wynik oznacza, że podrzeszowskie lotnisko w tym roku pokona barierę 700 tysięcy pasażerów.

Kierunki, które cieszą się największą popularnością wśród podróżnych to: Londyn (19,4 tys. pasażerów) i Warszawa (17,8 tys.). Ponad 5 tys. podróżnych skorzystało z połączeń czarterowych, głównie do tureckiej Antalyi. W październiku zrealizowano łącznie ponad 1200 operacji lotniczych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce zbliża się do pobicia rekordu z 2019 r. W sierpniu ponad 121 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Dokładnie 121 610 pasażerów skorzystało w sierpniu z oferty lotniska w Jasionce. To wynik o 1 procent lepszy od lipcowego rekordu. Najpopularniejszą destynacją był turecka Antalya.

Rzeszów

Remont drogi na osiedlu Matysówka. W piątek utrudnienia w ruchu, zawieszona linia nr 61

RZESZÓW. Na ulicy Nowe Wzgórze na osiedlu Matysówka zostanie położona nowa nawierzchnia. Inwestycja realizowana jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to 400 tys. zł.

Rzeszów

Rusza budowa Wisłokostrady. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z konsorcjum firm ANTEX II i Wysowa Mosty, które zrealizuje jedną z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie - Wisłokostradę. Już w poniedziałek ma nastapić przekazanie terenu budowy wykonawcy.

Rzeszów

InternetBeta 2023. Kultowa konferencja już po raz 15. w Kielnarowej

RZESZÓW. Na scenie pojawi się ponad 80 prelegentów i prelegentek.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 9 września 2023 r. na przebudowywanym odcinku ul. Warszawskiej obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Rozpoczną się prace na drugiej stronie jezdni.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe miejsca z ekologiczną żywnością prosto od rolników

​RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, władze Rzeszowa postanowiły zorganizować nowe miejsca, w których będzie można zaopatrzyć się w ekologiczną żywność pochodzącą bezpośrednio od rolników.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje ul. Grunwaldzką w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycję wartą ponad 13,5 mln zł zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.

Rzeszów

Pokazy mistrzów fitness i fit kid na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W niedzielę, 3 września 2023 r. na scenie rzeszowskiego Rynku w godzinach 14:00-16:00 odbędzie się pokaz umiejętności zawodników Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Rzeszów.

Reklama