Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie na osiedlu Pobitno

Dodano: 17.03.2022 r.

Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Przy ul. Kurpiowskiej powstanie prawie 30-arowy ogród kieszonkowy. Ma być gotowy latem br.

Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowy projekt nowego ogrodu kieszonkowego, który powstanie przy ul. Kurpiowskiej na osiedlu Pobitno. Ogród powstanie na terenie o powierzchni blisko 30 arów. Znajdą się w nim m.in. zadaszona pergola, siłownia plenerowa oraz ławki i parklety wypoczynkowe. Te elementy będą otoczone wielokolorowymi rabatami bylinowymi oraz dużymi drzewami. Posadzonych zostanie ponad 1300 roślin, w tym krzewy, byliny, trawy ozdobne i 38 drzew. Teren ogrodu rozświetlą lampy wykorzystujące energię słoneczną.

Jeszcze w tym miesiącu miasto planuje ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej będzie gotowy latem.

W ubiegłym roku, decyzją prezydenta Konrada Fijołka powstały dwa ogrody kieszonkowe – w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta oraz Ustrzyckiej i Sanockiej. W tym roku, oprócz tego przy Kurpiowskiej w budżecie zaplanowane są kolejne, które powstaną m.in. przy al. Sikorskiego, w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Krystyna Wróblewska chce wprowadzenia darmowej komunikacji w godzinach szczytu

RZESZÓW. Konferencja prasowa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej 9 odbyła się w związku z wczorajszymi obchodami dnia bez samochodu

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Reklama