Reklama

Aktualności Rzeszów

Kolejny przetarg na przebudowę czterech dużych skrzyżowań w Rzeszowie do unieważnienia?

Dodano: 11.02.2019

Kolejny przetarg na przebudowę czterech dużych skrzyżowań w Rzeszowie do unieważnienia? - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Trwa drugi przetarg na przebudowę czterech dużych skrzyżowań w mieście. Po otwarciu ofert wiadomo, że żadna z ofert wykonawców nie odpowiada wymaganiom finansowym miasta.

Pierwszy przetarg ruszył w październiku ubiegłego roku. W związku z tym, iż dotyczył czterech skrzyżowań, został podzielony na cztery części, dzięki czemu do każdej z nich mógł zgłaszać się inny wykonawca. W listopadzie 2018 roku odbyło się otwarcie ofert i okazało się, że oferty przekraczają wymagania finansowe miasta, toteż przetarg unieważniono.

Następny przetarg wystartował 24 grudnia ubiegłego roku, a otwarcie ofert odbyło się 8 lutego. Tym razem ponownie oferty wykonawców znacznie przekraczają próg finansowy. W przypadku tego przetargu, został on również podzielony na cztery części.

Planowany przebieg robót

Część pierwsza dotyczyła przebudowy skrzyżowania al. Powstańców Warszawy z al. Sikorskiego i na ten cel miasto zamierzało przeznaczyć 430 tys. zł. Docelowo, ta cześć przetargu wiąże się m.in. z budowa dodatkowego pasa ruchu dla prawoskrętu w al. Powstańców Warszawy.

Druga cześć wiązała się z przebudową skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Na ten cel miasto zamierzało przeznaczyć najwięcej środków, bo aż 2,4 mln zł. Zakres prac ma obejmować m.in. przebudowę czterech wlotów skrzyżowania oraz nowych pasów do skrętu.REKLAMA

Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego ma powstać m.in. dodatkowy pas do prawoskrętu w połączeniu z otwarciem zatoki autobusowej na wschodnim wlocie al. Piłsudskiego oraz pas do prawoskrętu na zachodnim wlocie al. Piłsudskiego. Tą część inwestycji Ratusz oszacował na 630 tys. zł.

Czwarta, ostatnia cześć inwestycji zakłada przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości z al. Armii Krajowej i podobnie jak w przypadku ww. części tutaj też powstałby dodatkowy pas do prawoskrętu, tym razem na zachodnim wlocie al. Niepodległości. Na realizację zamówienia przeznaczono 250 tys. zł.

Otwarcie ofert

Po otwarciu ofert okazało się, że w żadnej z części Ratusz nie otrzymał satysfakcjonującej oferty. W pierwszej części najmniejsza oferta wynosiła 910 tys. zł, w drugiej 8,9 mln zł, w trzeciej 1,8 mln zł, natomiast w czwartek 790 tys. zł.

Prawdopodobnie przetarg zostanie unieważniony i powtórzony.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy  - Aktualności Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże. ...

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa? - Aktualności Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w sa...

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem - Aktualności Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przest...

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku. ...

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020 - Aktualności Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek.  ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem