Rzeszów - Piątek, 24.05.2024
Reklama

Kolejny przetarg na przebudowę czterech dużych skrzyżowań w Rzeszowie do unieważnienia?

Dodano: 11.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa drugi przetarg na przebudowę czterech dużych skrzyżowań w mieście. Po otwarciu ofert wiadomo, że żadna z ofert wykonawców nie odpowiada wymaganiom finansowym miasta.

Pierwszy przetarg ruszył w październiku ubiegłego roku. W związku z tym, iż dotyczył czterech skrzyżowań, został podzielony na cztery części, dzięki czemu do każdej z nich mógł zgłaszać się inny wykonawca. W listopadzie 2018 roku odbyło się otwarcie ofert i okazało się, że oferty przekraczają wymagania finansowe miasta, toteż przetarg unieważniono.

Następny przetarg wystartował 24 grudnia ubiegłego roku, a otwarcie ofert odbyło się 8 lutego. Tym razem ponownie oferty wykonawców znacznie przekraczają próg finansowy. W przypadku tego przetargu, został on również podzielony na cztery części.

Planowany przebieg robót

Część pierwsza dotyczyła przebudowy skrzyżowania al. Powstańców Warszawy z al. Sikorskiego i na ten cel miasto zamierzało przeznaczyć 430 tys. zł. Docelowo, ta cześć przetargu wiąże się m.in. z budowa dodatkowego pasa ruchu dla prawoskrętu w al. Powstańców Warszawy.

Druga cześć wiązała się z przebudową skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Na ten cel miasto zamierzało przeznaczyć najwięcej środków, bo aż 2,4 mln zł. Zakres prac ma obejmować m.in. przebudowę czterech wlotów skrzyżowania oraz nowych pasów do skrętu.
Reklama
Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego ma powstać m.in. dodatkowy pas do prawoskrętu w połączeniu z otwarciem zatoki autobusowej na wschodnim wlocie al. Piłsudskiego oraz pas do prawoskrętu na zachodnim wlocie al. Piłsudskiego. Tą część inwestycji Ratusz oszacował na 630 tys. zł.

Czwarta, ostatnia cześć inwestycji zakłada przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości z al. Armii Krajowej i podobnie jak w przypadku ww. części tutaj też powstałby dodatkowy pas do prawoskrętu, tym razem na zachodnim wlocie al. Niepodległości. Na realizację zamówienia przeznaczono 250 tys. zł.

Otwarcie ofert

Po otwarciu ofert okazało się, że w żadnej z części Ratusz nie otrzymał satysfakcjonującej oferty. W pierwszej części najmniejsza oferta wynosiła 910 tys. zł, w drugiej 8,9 mln zł, w trzeciej 1,8 mln zł, natomiast w czwartek 790 tys. zł.

Prawdopodobnie przetarg zostanie unieważniony i powtórzony.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Reklama