Rzeszów - Środa, 28.01.2026
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

Dodano: 08.02.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.
 
– W poprzednim roku pobiliśmy sześć miesięcznych rekordów, większość w drugiej połowie sezonu, więc najlepszy styczeń jest kontynuacją tej dobrej serii. Liczymy, że znakomita passa zostanie podtrzymana w kolejnych miesiącach – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Ponad 900 operacji lotniczych zanotowano w styczniu na lotnisku w Jasione. Najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair (prawie 27 tys.) oraz PLL LOT (15 tys.) i Wizz Air (ponad 6 tys.), zaś 5,5 tys. osób wybrało zimowe urlopy w Egipcie. Najbardziej popularnymi kierunkami były: Londyn (prawie 17 tys. pasażerów), Warszawa (15 tys.) i Dublin (4,5 tys.).
 
Reklama
Lotnisko w Jasionce finalizuje ofertę na sezon letni. Są w niej już połączenia czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii i Tunezji oraz sezonowe loty do Zadaru czy Gdańska. 27 marca z podrzeszowskiego portu wznowione zostaną połączenia LOT-u do Nowego Jorku-Newark, a 23 kwietnia - Lufthansy do Monachium.  
 
– Lista destynacji nie jest jeszcze zamknięta. Cały czas pracujemy nad nią z przewoźnikami oraz biurami podróży i w rozkładzie lotów mogą się jeszcze pojawić niespodzianki – zapewnia Adam Hamryszczak.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00.

Rzeszów

Kraków może dać władzom Rzeszowa lekcję, jak skutecznie uczyć dzieci ekologii

RZESZÓW. Przy krakowskich szkołach powstaną ogrody z drobnymi uprawami. Projekt ma na dzień dzisiejszy charakter pilotażowy

Rzeszów

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. 

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Reklama